Newsello.pl

Najpopularniejsze górskie miejscowości w Polsce

Późne lato to idealna pora na wyjazd w góry. Przed zorganizowaniem wycieczki warto jednak zapoznać się z ofertami, które omijają najpopularniejsze miejsca wybierane przez tłumy turystów.
Najpopularniejsze górskie miejscowości w Polsce
Najpopularniejsze górskie miejscowości w Polsce

W ostatnich dwóch miesiącach najczęściej szukano noclegów w Tatrach. Na drugim miejscu znalazły sie Karkonosze (prawie o połowę mniej zapytań niż o Tatry) a na trzecim Bieszczady. Na kolejnych miejscach walka jest już bardziej wyrównana – tutaj o względy turystów rywalizują z niewielkimi różnicami procentowymi kolejno Pieniny, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. W zapytaniach pojawiają się na dalszych miejscach również niewysokie, ale bardzo malownicze Góry Stołowe i Góry Sowie.

Zakopane, a potem długo długo nic
Wśród górskich kurortów niepodzielnie panuje Zakopane. Liczba zapytań w wyszukiwarce OLX o to miasto jest dwukrotnie większa niż o Karpacz, który zajął drugie miejsce w rankingu. Na trzecim miejscu znalazła się Solina, następnie Szklarska Poręba i Szczawnica.

1. Zakopane
2. Karpacz
3. Solina
4. Szklarska Poręba
5. Szczawnica
6. Wisła
7. Żywiec
8. Szczyrk
9. Białka Tatrzańska
10. Poronin
[opracowano na podstawie zapytań o noclegi w OLX, sierpień 2016)

Jak szukamy noclegów?
Popularnym hasłem podczas poszukiwań jest “domek z widokiem na góry”. Zdarzają się też amatorzy wygód, którzy wpisują “góry noclegi z basenem”. Nie jest to wcale rzadko spotykany luksus – ofery noclegów w willach z basenem w ogrodzie pojawiają się coraz częściej. W Murzazichle koło Zakopanego można wynająć pokój dwuosobowy w takim domu za 90 złotych. Jeśli jednak wolimy mieć cały dom dla siebie można zaszyć się w Bieszczadach w wynająć za 200 złotych za dobę mały domek dla czterech osób. Duży dom z wielkim tarasem z widokiem na Beskid Żywiecki będzie kosztował 1500 złotych za cały weekend – niezależnie od liczby osób. Z kolei w pełni wyposażone mieszkanie dla 4 osób w domu w Parku Narodowym Gór Stołowych to koszt 160 złotych za dobę.

Oferta atrakcji w domkach z roku na rok jest coraz bardziej różnorodna, pojawiają się rowery w cenie noclegu, sauna, kominek lub altana z grillem. Z atrakcji, które często zachwalane są przez ofertodawców warto wymienić grzyby i jazdę konną.

Okazuje się również, że na pytanie „Co robimy na Sylwestra?” wcale nie jest za wcześnie - w ostatnich tygodniach słowo „Sylwester” zaczęło coraz częściej pojawiać się w kontekście poszukiwań noclegów w górskich kurortach.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również