Newsello.pl

Co zabrać na wakacje? Lista najpotrzebniejszych przedmiotów na wyjazd!

Urlop to wspaniały czas i nie wyobrażamy sobie, by coś nam go zepsuło. Nieprzewidziane sytuacje jednak zdarzają się każdemu, dlatego dobrze będzie się do nich zawczasu przygotować! Zwłaszcza, jeśli jedziemy na wakacje z dziećmi...
Co zabrać na wakacje? Lista najpotrzebniejszych przedmiotów na wyjazd! [fot. Shutterstock]
Co zabrać na wakacje? Lista najpotrzebniejszych przedmiotów na wyjazd! [fot. Shutterstock]

Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych, dlatego też, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie i przygotowanie może stać się kluczem do sukcesu.

Szczególnie kłopotliwy może okazać się wyjazd z małymi dziećmi – to właśnie wtedy narażeni jesteśmy na największą ilość niespodziewanych problemów, z którymi trzeba będzie uporać się  w warunkach polowych. Jedną z nich może być biegunka. Jak wynika z badań marki Tasectan aż 75% rodziców deklaruje konieczność zmiany planów w momencie nadejścia tego niespodziewanego gościa! Pakując wakacyjną walizkę zabezpieczmy się więc na wypadek wszelkich nieprzewidzianych sytuacji.

Wyjeżdżając na wakacje w pierwszej kolejności określamy długość naszego urlopu i miejsce, które chcemy odwiedzić. Dostosowujemy je najczęściej do naszych rodzinnych preferencji. Niezależnie jednak czy będzie to kilkudniowy pobyt nad morzem, weekend w górach czy egzotyczne wakacje, musimy zabezpieczyć się na wszelką niespodziewaną okoliczność. Dlatego na kilka dni przed wyjazdem – warto zrobić listę niezbędników, wedle której przygotujemy nasz gotowy na wszystko bagaż.

Wyjazd z dzieckiem = nadbagaż

Rodzice wyjeżdżający z dziećmi, najlepiej wiedzą, że pakowanie całej rodziny na wakacje to nie lada wyzwanie. W walizce poza ubraniami, obuwiem i kosmetykami muszą znaleźć się bowiem zabawki, które umilą maluchowi wyjazd. Nierzadko są to nie tylko ulubione misie czy lalki, ale też kolorowe książeczki, dmuchany materac, wiaderko i grabki. W przypadku niemowlaków nie możemy zapomnieć o butelkach, pieluchach, ulubionym kocyku czy podusi. A wszystko to musi się zmieścić w ograniczonej przestrzeni naszej walizki lub samochodowego bagażnika.

Ubrania na każdą pogodę

W zależności od miejsca, do którego się wybieramy, należy wziąć pod uwagę pogodę, która jak wiemy bywa bardzo zmienna. Nawet jeśli liczymy na tropikalne temperatury (w końcu to nasz wymarzony urlop, więc na pewno nie będzie padać!), warto mieć w zanadrzu odzież na każdą okazję – czyli obok T-shirtów z krótkim rękawem oraz szortów, spakujmy długie spodnie, bluzę i kurtkę przeciwdeszczową. Jeśli spędzamy wakacje nad wodą z pewnością musimy zabrać strój kąpielowy, klapki czy sandały.

Co szczególnie przyda się maluchowi? Szlafroczek lub ręcznik z kapturkiem, który założymy mu na plaży po wyjściu z morza, czy po kąpieli w basenie. Zabierzmy ze sobą także okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy, które ochroni naszą pociechę przed gorącym słońcem.

Niezbędnik kosmetyczko-apteczny

Mokre chusteczki, szczotki i szczoteczki, żele do mycia i szampony odpowiednie dla naszego malucha, to elementy, które z pewnością powinny znaleźć się w naszej wakacyjnej kosmetyczce. Niezależnie od tego gdzie się wybieramy i w jakim wieku jest nasze dziecko, zadbajmy także o krem z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym, czy spray na insekty. Ten drugi będzie niezbędny zwłaszcza w przypadku wakacji w lesie lub nad wodą – odstraszy bowiem uciążliwe komary i bardzo niebezpieczne kleszcze. Poza tym nasza wakacyjna apteczka powinna być wyposażona w zapas opatrunków na nieprzewidziane skaleczenia, wody utlenionej do odkażania ran, jak również leków przeciwbólowych, sprayu z panthenolem na oparzenia słoneczne oraz Tasectanu – stosowanego w przypadku biegunki.

Nie daj sobie pokrzyżować wakacyjnych planów

Biegunka bierze nas najczęściej z zaskoczenia. Zwłaszcza na wakacjach, gdy zmieniamy klimat i kuchnię, mogą przydarzyć się nam niespodziewane dolegliwości jelitowe. Dotyczy to głównie dzieci, które mają bardzo delikatny układ pokarmowy i szybko reagują na zmianę flory bakteryjnej (inna niż w domu woda i jedzenie), ale też na stres np. związany z podróżą samolotem.

Jak pokazuje badanie, zrealizowane na zlecenie marki Tasectan[1], aż 75% rodziców przyznaje, że pojawienie się biegunki wymusza zmianę planów dziecka, a co za tym idzie całej rodziny. Co więcej 80% ankietowanych mam odpowiedziało, że biegunka wpływa na funkcjonowanie dziecka w taki sposób, że musi ono zostać w domu, a w niektórych przypadkach wręcz leżeć w łóżku. Ponadto dla 88% badanych dolegliwość ta jest uciążliwa.

Wyniki omawianych badań na wykresach [fot. materiały prasowe Tasectan]

Przezorny zawsze ubezpieczony

Widać więc, że biegunka może skutecznie pokrzyżować nasze wakacyjne plany. W związku z tym warto się przed nią jak najlepiej zabezpieczyć. Lek na biegunkę, który będzie odpowiedni dla dzieci jak i dorosłych to jeden z najważniejszych elementów wakacyjnego ekwipunku. Przykładem takiego preparatu Tasectan, eliminujący stan zapalny, toksyny i patogeny, jednocześnie chroniąc śluzówkę jelita.

Wyjazd wakacyjny to dla wielu z nas długo wyczekiwana nagroda za ciężką pracę. Są jednak i tacy, dla których wiąże się on ze stresem. Zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy na wakacje z dziećmi, które są źródłem mnóstwa radości, ale czasami też trosk. Aby nic nie stanęło nam na drodze do pełni wakacyjnego szczęścia, zaplanujmy nasz wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem i rozsądnie spakujmy naszą walizkę.

Więcej informacji na stronie internetowej marki Tasectan.

Odnośniki:

[1] Badanie ilościowe realizowane techniką CAWI wśród matek dzieci w wieku 3-10 lat. Badanie zrealizowane przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Valeant Sp. z o.o., dystrybutora marki Tasectan. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również