Newsello.pl

Magiczne wyspy Bali i Gili

Wracamy z niezwykłego świata, gdzie przez 2 tygodnie kolejny już raz odkrywaliśmy magiczne miejsca oraz cząstkę siebie – o marcowej podróży na wyspy Bali i Gili opowiada Ada Stolarczyk, współorganizatorka cyklu Wypraw Mocy.
Wyprawy Mocy
Wyprawy Mocy

To miejsce niezmiennie przyciąga – przyciąga i sprawia, że człowiek uwalnia się od wszelkiego rodzaju barier, które na co dzień utrudniają szersze spojrzenie na rzeczywistość oraz własne życie. Dlatego, z takim entuzjazmem regularnie zachęcamy osoby otwarte na nowe przeżycia, by spakowały walizki i wybrały się z nami na indonezyjskie wyspy. Z początkiem marca, gdy w Polsce wiosna jeszcze bardzo nieśmiało pukała do drzwi, my zebraliśmy się na lotnisku w Warszawie i ruszyliśmy na piątą wyprawę na Bali i Gili. Dołączyło do nas kilkunastu miłośników egzotycznych wrażeń.

W dużym skrócie…
Na początek proza życia: wylot, przylot, zakwaterowanie, aklimatyzacja (różnica czasu to aż 7 godzin), potem niezbędne chwile relaksu, kąpiel w oceanie, czerpanie energii z bujnej, miejscowej roślinności. A wszystko po to, by w pełni sił rozpocząć przygodę. Kolejne dni wypełnione są bowiem całą gamą atrakcji, których charakter zmienia się, jak w kalejdoskopie.

Jest więc czas na rafting pontonami, czyli wciągającą walkę z wodnym żywiołem. Po ekstremalnych przeżyciach zasługujemy na chwile refleksji i medytacji, a do tego idealny będzie spacer do siedemnastowiecznej świątyni Danau Bratan Temple, zbudowanej na jeziorze-kraterze. W trakcie naszych codziennych wędrówek odwiedzamy też świątynię Tanah, zbudowaną w XVI wieku na, wystającym z morza, kawałku skały, który podczas przypływu staje się wyspą. Zwiedzamy też muzea i galerie w balijskim ośrodku artystycznym, miejscowości Udud, poznajemy potęgę ciszy w buddyjskim miejscu kultu, podziwiamy pałac rodziny królewskiej czy dzieła rozpustnego malarza hiszpańskiego w Muzeum Antonio Blanco – na każdym kroku chłoniemy bogactwo kulturowe regionu.

Nie zapominamy przy tym, że Bali i Gili to przede wszystkim niezwykły świat natury. Dlatego, w programie mamy m.in. nocną wyprawę na czynny wulkan Gunung Batur czy do Monkey Forest, gaju zamieszkałego oczywiście przez małpy. Cały czas korzystamy też z rozmaitych wodnych atrakcji: wycieczka na Wodospad Git Git, obserwowanie fauny i flory w trakcie nurkowania z użyciem maski i rurki, rytuał uzdrowienia i oczyszczenia u świętych źródeł, Tampak Siring. Nie brakuje też prostych, małych przyjemności, jak zakupy na miejscowym targu, praktyczne odkrywanie tajników kuchni, piknik w parku, balinese joga, wycieczki rowerowe, masaże, wizyty na plantacjach przypraw, kawy i wiele, wiele innych.

Moc jest z nami
Niezmiennym elementem wszystkich naszych aktywności jest też podróż do własnego wnętrza. Chodzi bowiem o to, by wykorzystać oderwanie się od europejskiej cywilizacji do odsłonięcia kulturowych klapek, jakie nakłada nam przez całe życie, otaczająca nas rzeczywistość. Dzięki poznawaniu odległej kultury i egzotycznej przyrody, poznajemy na nowo swoje możliwości, jesteśmy silniejsi, pewniejsi siebie, bardziej otwarci na kolejne doznania i wyzwania. To bardzo ważna, a przy tym niezwykle przyjemna forma pracy nad sobą.

Jesteśmy już w Polsce, ale w sobie nadal mamy i jeszcze długo mieć będziemy cząstkę Bali i Gili. A już w listopadzie ruszamy na kolejną wyprawę. Powrót na Bali - wyprawa Feniksa, czyli podróż Rajskiego Ptaka, symbolu Słońca - odrodzenia się życia. I temu właśnie służy ta wyprawa: Pozostawieniu starych siebie - wyjściu poza mentalne ograniczenia umysłu i wdrukowanych uwarunkowań. Odrodzeniu wewnętrznej mocy i siły sprawczej. Powrotowi do spokoju, z którego płynie radość. Jasności, co do własnego kierunku i gotowości do podążania nim. W stronę słońca.

Cała esencja życia śpi spokojnie wewnątrz nas, dojrzewa do wielkiej chwili, spontanicznego otwarcia. Ten wyjazd zbiera grupę miłośników świadomego życia, którzy czują to wezwanie.

O marcowej podróży na wyspy Bali i Gili opowiadała Ada Stolarczyk, współorganizatorka cyklu Wypraw Mocy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również