Newsello.pl

Butikowe SPA, czyli doznania szyte na miarę

Gdzie się wybrać, jeśli chcemy poczuć się wyjątkowo?
fot. ip
fot. ip

Dostępność usług SPA stała się standardem w luksusowych hotelach w Polsce. Goście odwiedzający tego typu obiekty mogą obecnie wybierać spośród SPA tematycznych – oferujących zabiegi na bazie wina, ziół, minerałów czy wód leczniczych. Jednak gdzie się wybrać, jeśli nie mamy w tym zakresie konkretnych preferencji, a chcemy odpocząć, zregenerować ciało i umysł i po prostu poczuć się wyjątkowo. Postawmy na butikowe SPA – niewielkie, kameralne i w 100% podporządkowane oczekiwaniom gościa.

Idea butikowego SPA jest odpowiedzią na rosnącą liczbę obiektów hotelarskich świadczących usługi SPA. W Polsce działa obecnie ponad 2500 obiektów. Rocznie przybywa ich ok. 5-10%, przy czym ubiegły rok był pod tym względem rekordowy, gdyż na rynku pojawiło się prawie 150 nowych hoteli. Jak więc wyróżnić się w tym tłumie i przyciągnąć klienta, a co więcej sprawić, by do nas powrócił?

„Podstawą funkcjonowania hotelu, która determinuje jego sukces, czyli pozyskanie i utrzymanie klienta, jest jakość usług. I mówimy tu o jakości na każdym poziomie. Od recepcji, przez restaurację, po miejsca, w których świadczone są usługi dodatkowe, jak np. SPA. Nie sztuką jest bowiem wybudować wielki hotel, z mnóstwem gabinetów SPA, jeśli nie będziemy w stanie zapewnić gościom odpowiedniego, indywidualnego podejścia. A tego wymaga coraz więcej klientów, którzy odwiedzają obiekty SPA, po to, by szybko i luksusowo się zregenerować” – powiedział Andreas Wierus, Dyrektor Generalny Zamek Topacz.

Butikowo, znaczy kameralnie

Klienci, którzy przyjeżdżają do hotelu na krótki, weekendowy pobyt, chcą maksymalnie wykorzystać czas w obiekcie, by zregenerować siły i odświeżyć umysł. Przekraczając bramę hotelu powinni poczuć się jak w innej rzeczywistości. Muszą też czuć się zaopiekowani od pierwszej chwili, a najlepiej jeszcze przed przyjazdem do hotelu.
Podstawą działania butikowego SPA jest nieduża liczba gabinetów. Dzięki temu miejsce to zapewnia gościom kameralną atmosferę i daje poczucie komfortu. Aby klient mógł odpowiednio nastroić się na wizytę w takim SPA, jeszcze przed pojawieniem się w hotelu, powinien móc podzielić się z obsługą swoimi preferencjami. Luksusowe obiekty weryfikują więc potrzeby swoich gości, dobierając odpowiednie zabiegi i optymalne godziny wizyt w SPA.

Butikowo, znaczy luksusowo

Butikowe SPA swoje niewielkie rozmiary rekompensuje gościom luksusowymi zabiegami i indywidualnym podejściem. Aby tak było, miejsce to powinno świadczyć usługi na poziomie 5 gwiazdek. Przykładem może być nowy obiekt, zlokalizowany w kompleksie Zamek Topacz pod Wrocławiem, który już w styczniu otworzy swoje butikowe SPA dla gości.

Butik SPA i dużo więcej

Wspomniane butikowe SPA to nie jedyna atrakcja podwrocławskiego resortu. Zamek Topacz to czterogwiazdkowy hotel, centrum konferencyjne, sala bankietowa na 500 osób, a także liczne przestrzenie do uprawiania sportów, takie jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, strzelnica golfowa oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe.
W styczniu 2016 roku uruchomiona zostanie najważniejsza część kompleksu – historyczny, odrestaurowany Zamek, z dziewięcioma luksusowymi pokojami i restauracją, świadczącymi usługi na poziomie 5 gwiazdek. W podziemiach Zamku, obok butikowego SPA, które oferować będzie szeroką paletę zabiegów relaksacyjnych, zdrowotnych i upiększających, znajdzie się także strefa saun i basen.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również