Dostępność usług SPA stała się standardem w luksusowych hotelach w Polsce. Goście odwiedzający tego typu obiekty mogą obecnie wybierać spośród SPA tematycznych – oferujących zabiegi na bazie wina, ziół, minerałów czy wód leczniczych. Jednak gdzie się wybrać, jeśli nie mamy w tym zakresie konkretnych preferencji, a chcemy odpocząć, zregenerować ciało i umysł i po prostu poczuć się wyjątkowo. Postawmy na butikowe SPA – niewielkie, kameralne i w 100% podporządkowane oczekiwaniom gościa.
Idea butikowego SPA jest odpowiedzią na rosnącą liczbę obiektów hotelarskich świadczących usługi SPA. W Polsce działa obecnie ponad 2500 obiektów. Rocznie przybywa ich ok. 5-10%, przy czym ubiegły rok był pod tym względem rekordowy, gdyż na rynku pojawiło się prawie 150 nowych hoteli. Jak więc wyróżnić się w tym tłumie i przyciągnąć klienta, a co więcej sprawić, by do nas powrócił?
„Podstawą funkcjonowania hotelu, która determinuje jego sukces, czyli pozyskanie i utrzymanie klienta, jest jakość usług. I mówimy tu o jakości na każdym poziomie. Od recepcji, przez restaurację, po miejsca, w których świadczone są usługi dodatkowe, jak np. SPA. Nie sztuką jest bowiem wybudować wielki hotel, z mnóstwem gabinetów SPA, jeśli nie będziemy w stanie zapewnić gościom odpowiedniego, indywidualnego podejścia. A tego wymaga coraz więcej klientów, którzy odwiedzają obiekty SPA, po to, by szybko i luksusowo się zregenerować” – powiedział Andreas Wierus, Dyrektor Generalny Zamek Topacz.
Butikowo, znaczy kameralnie
Klienci, którzy przyjeżdżają do hotelu na krótki, weekendowy pobyt, chcą maksymalnie wykorzystać czas w obiekcie, by zregenerować siły i odświeżyć umysł. Przekraczając bramę hotelu powinni poczuć się jak w innej rzeczywistości. Muszą też czuć się zaopiekowani od pierwszej chwili, a najlepiej jeszcze przed przyjazdem do hotelu.
Podstawą działania butikowego SPA jest nieduża liczba gabinetów. Dzięki temu miejsce to zapewnia gościom kameralną atmosferę i daje poczucie komfortu. Aby klient mógł odpowiednio nastroić się na wizytę w takim SPA, jeszcze przed pojawieniem się w hotelu, powinien móc podzielić się z obsługą swoimi preferencjami. Luksusowe obiekty weryfikują więc potrzeby swoich gości, dobierając odpowiednie zabiegi i optymalne godziny wizyt w SPA.
Butikowo, znaczy luksusowo
Butikowe SPA swoje niewielkie rozmiary rekompensuje gościom luksusowymi zabiegami i indywidualnym podejściem. Aby tak było, miejsce to powinno świadczyć usługi na poziomie 5 gwiazdek. Przykładem może być nowy obiekt, zlokalizowany w kompleksie Zamek Topacz pod Wrocławiem, który już w styczniu otworzy swoje butikowe SPA dla gości.
Butik SPA i dużo więcej
Wspomniane butikowe SPA to nie jedyna atrakcja podwrocławskiego resortu. Zamek Topacz to czterogwiazdkowy hotel, centrum konferencyjne, sala bankietowa na 500 osób, a także liczne przestrzenie do uprawiania sportów, takie jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, strzelnica golfowa oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe.
W styczniu 2016 roku uruchomiona zostanie najważniejsza część kompleksu – historyczny, odrestaurowany Zamek, z dziewięcioma luksusowymi pokojami i restauracją, świadczącymi usługi na poziomie 5 gwiazdek. W podziemiach Zamku, obok butikowego SPA, które oferować będzie szeroką paletę zabiegów relaksacyjnych, zdrowotnych i upiększających, znajdzie się także strefa saun i basen.
Navigator Festival 2024 - Odkryj świat podróży i przygód! [WIDEO]
12-13 kwietnia w Krakowie odbędzie się festiwal podróżniczy Navigator Festival. Przewidziane są spotkania z podróżnikami, ciekawe filmy o wyprawach w nieznane oraz wiele więcej!