Newsello.pl

Last minute 2017 – jakie oferty wybrać?

Mimo szczytu sezonu wakacyjnego, nie każdy zaplanował urlop z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, rezerwując oferty w biurze podróży. Są przypadki, kiedy wolne dostajemy w ostatniej chwili lub po prostu nie chcemy przepłacać – i decydujemy się na last minute.
Wakacje last minute 2017 – jakie oferty wybrać?
Wakacje last minute 2017 – jakie oferty wybrać?

Last minute - co to jest?
Najprościej mówiąc – last minute to oferty wakacji, ze znacznie obniżoną ceną, które rozpoczynają się dosłownie za chwilę. Są one dla osób, które ze względów finansowych czy np. niezdecydowania dotyczącego kierunku podróży, decydują się z dnia na dzień na tańszą opcję wyjazdu, niż gdyby rezerwowali go z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Biura podróży oferują takie promocje ze względu np. na niewykupione miejsca lub rezygnacje innych klientów w ostatniej chwili.  

Popularne tanie oferty
Last minute dotyczy już niemal każdego kierunku podróży. To nie tylko oferty na zorganizowane wakacje, ale np. loty czy loty z noclegiem, bez dodatkowych opcji. Propozycje pojawiają się przez cały rok, warto jednak brać pod uwagę oferty znanych i sprawdzonych biur podróży. Podejrzanie niska cena w nowym czy nieznanym biurze, może okazać się oszustwem. Najpopularniejsze oferty last minute dotyczą obecnie Hiszpanii i Grecji.

Gdzie nie jechać?
Pomimo trudnej sytuacji  w wielu regionach świata, biura podróży nie rezygnują z organizowania tam  wycieczek, jednak przez niskie zainteresowanie turystów wyjazdami m.in. w zagrożone terroryzmem rejony (np. Egipt, Tunezja), znacznie obniżają ceny, chcąc przyciągnąć klientów. Pamiętajmy, że niska cena nie powinna być naszym jedynym kryterium, jeśli chodzi o wybór wakacji. Zwracajmy uwagę, gdzie lepiej nie jechać, aby uniknąć zagrożenia.

Jak się przygotować na last minute?
Kiedy czekamy na najbardziej interesującą ofertę, musimy być praktycznie gotowi, by z dnia na dzień wyjechać na wakacje. Co powinniśmy mieć przygotowane już wcześniej, aby skorzystać z last minute?

- Walizki – wbrew pozorom, niełatwo jest znaleźć dobrą walizkę, która spełni wszystkie nasze wymagania. Powinna być pojemna, lekka, w korzystnej cenie i co najważniejsze – odporna na wiele. Szczególnie, kiedy lecimy na wakacje samolotem – z pewnością wielu z nas po locie odebrało swój bagaż uszkodzony, z widocznymi ubytkami. Oczywiście, możemy reklamować uszkodzenia. Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który ma dobre opinie, i który jest odporny na uszkodzenia. Listę najpopularniejszych walizek znajdziesz TUTAJ.

- Kosmetyki - niezależnie, na jaki kierunek podróży się zdecydujemy, kosmetyki zawsze będą potrzebne. Na podróż warto zaopatrzyć się w miniaturowe wersje produktów – są one dopuszczalne w bagażu podręcznym i przede wszystkim zajmują mniej miejsca, co jest bardzo istotne przy pakowaniu się na wakacje. Najtańsze miniatury znajdziesz pod tym linkiem – KLIK. Pamiętaj również o kremach z filtrem i balsamach po opalaniu.

- Rozrywka - na urlopie w końcu mamy czas na nadrobienie zaległości czytelnicznych, filmowych czy związanych z innym hobby. Niełatwo będzie zabrać ze sobą w trasę komputer, czy komplet książek. Najlepszym rozwiązaniem na urlop okaże się tablet i czytnik e-booków, w którym zmieścimy wszystko. Jeżeli obawiamy się zabrania w nowe miejsce naszych gadżetów, warto zainwestować w tańsze opcje.
Listę najtańszych czytników e-booków (już od 149 zł) znajdziesz TUTAJ
Najtańsze tablety znajdziesz TUTAJ

- Paszporty - obowiązkowy punkt przed wakacjami w dalsze rejony, zwłaszcza z dziećmi. Paszport warto wyrobić wcześniej, nawet, jeśli nie planujemy nic konkretnego na urlop. Te dokumenty mogą się okazać zawsze przydatne.

- Badania, ubezpieczenia, leki - na wakacje powinniśmy jechać w pełni zdrowi - jeśli jesteśmy w trakcie choroby czy leczenia, powinniśmy unikać zagrożeń. W podróży warto mieć ze sobą najpotrzebniejsze leki - wymówka, że wszędzie na świecie są apteki, nie jest zbyt mądra. W każdym kraju proces sprzedaży leków wygląda inaczej, a także nie wszędzie dostępne są leki takie, jak w Polsce. Również z wizytą u lekarza możemy mieć problem, więc podstawową apteczkę należy mieć ze sobą. W przypadku każdej podróży poza granice kraju, powinniśmy mieć wykupiony pakiet ubezpieczeń lub wyrobioną kartę EKUZ.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Soczewki czy okulary – co wybrać kiedy jedziemy nad morze? [fot. Pixabay]

Soczewki czy okulary – co wybrać kiedy jedziemy nad morze?

Turystyka
czwartek, 19 lipca 2018, 11:55
Wakacje możemy spędzać na wiele różnych sposobów i to od naszych planów głównie zależy, na które rozwiązanie powinniśmy się zdecydować. Dowiedz się, jaka jest opinia specjalisty i podejmij decyzję dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zobacz również