Newsello.pl

Festiwal Dni Turystyki – historie z całego świata do usłyszenia w Poznaniu!

Świat pełen jest ciekawych miejsc i opowieści. Wielu ludzi poświęca znaczą część swojego życia podróżom i poznawaniu tajemnic, jakie skrywa każdy zakątek naszej planety. Dowiedz się więcej o kwietniowym wydarzeniu, jednoczącym miłośników podróży!
Festiwal Dni Turystyki – historie z całego świata do usłyszenia w Poznaniu! [fot. materiały prasowe]
Festiwal Dni Turystyki – historie z całego świata do usłyszenia w Poznaniu! [fot. materiały prasowe]

O Wydarzeniu

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane.

Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków.

Organizowany jest już od 15 lat przez studentów oraz pracowników kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma na celu przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. Podczas ubiegłych piętnastu edycji Festiwalu gościliśmy wiele wybitnych osobistości związanych z podróżowaniem, przyciągając tłumy odwiedzających. Wystąpili u nas między innymi: Marek Kamiński, Krzysztof Wielicki, Jacek Pałkiewicz, Robert Makłowicz, Marcin Meller, Elżbieta Dzikowska, Aleksander Doba oraz Rafał Kośnik.

Edycja 2018

W tym roku tematyka będzie bardzo szeroka, ponieważ czekają nas różnorodne prelekcje. Będziemy mogli wysłuchać miedzy innymi opowieści o Alasce, Maroku, Japonii i wielu innych zakątkach Świata. Dla miłośników nowoczesnych technologii przygotowaliśmy wykład związany z tematyką wykorzystywania dronów w turystyce. Uczestnicy tegorocznej edycji tak jak zawsze będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowaliśmy. Będą to między innymi: ścianka wspinaczkowa, towarzyszący co roku konkurs fotozgadula a także quizy i konkursy związane z zaplanowanym wieczorkiem japońskim. W tym roku nie zabraknie również konkursu fotograficznego, w którym każdy może wziąć udział.

Wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło znanych osobistości związanych z tematyką podróżniczą. Po raz nas trzeci nas festiwal odwiedzi Aleksander Doba, który opowie o swojej transatlantyckiej wyprawie.

Szczegóły wydarzenia

  • Zapraszamy na stronę wydarzenia dniturystyki.pl
  • Profil Dni Turystyki na facebooku  https://www.facebook.com/dni.turystyki/
  • Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/162541831071953/

Plan wydarzenia

Do zobaczenia na miejscu!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również