Newsello.pl

"Weterynarz do zadań specjalnych" pomaga egzotycznym zwierzętom na Nat Geo People

Od zabiegu chirurgii urazowej, który ratuje życie małpce sajmiri po zdjęcia rentgenowskie skunksa. W programie „Weterynarz do zadań specjalnych”, doktor Susan Kelleher i jej zespół pomagają pacjentom małym i dużym.
"Weterynarz do zadań specjalnych" pomaga egzotycznym zwierzętom na Nat Geo People
"Weterynarz do zadań specjalnych" pomaga egzotycznym zwierzętom na Nat Geo People

„Weterynarz do zadań specjalnych”, premierowe odcinki drugiego sezonu w każdą niedzielę, od 12 czerwca, o godz. 12.00 na kanale Nat Geo People.

Doktor Susan i jej utalentowany zespół z kliniki weterynaryjnej dla zwierząt egzotycznych każdego dnia leczą stworzenia różnej maści i gatunku. Trafiają tu jeże, ptaki, gady, płazy czy króliki. Ulokowany na południu Florydy gabinet każdego roku pomaga tysiącom zwierzaków. Susan i jej pracownicy nie tylko przynoszą ulgę cierpiącym stworzeniom, ale również edukują właścicieli egzotycznych pupili w kwestii ich hodowli. Każdy z godzinnych odcinków serii ukazuje niecodzienne, chwytające za serce zwierzęce historie.

Doktor K. znów pochyla się z troską nad pacjentami wymagającymi natychmiastowej opieki. Znajdą się wśród nich pyton albinos z niewydolnością układu oddechowego, żółw pogryziony przez psa czy małpka marmozeta cierpiąca na tajemniczą chorobę. Pracowników kliniki, właścicieli zwierząt oraz pacjentów na czterech i dwóch łapach czeka po raz kolejny spora dawka emocji. Dr Susan wie, że wszystkie leczone przez nią stworzenia – zarówno te malutkie i słodkie, jak i wielkie, groźne, uważane są przez klientów kliniki za członków ich rodzin. Z miłości do zwierząt Susan i jej współpracownicy są gotowi dokonywać rzeczy niemal niemożliwych.

„Weterynarz do zadań specjalnych”, premierowe odcinki drugiego sezonu w każdą niedzielę, od 12 czerwca, o godz. 12.00 na kanale Nat Geo People.

Opisy odcinków:

Odcinek 2. „Weterynarz do zadań specjalnych: Osierocony królik” – premiera w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 12.00.
Papużka ara o imieniu Max trafia w fachowe ręce dr K, po tym, jak kilka tygodni wcześniej prawie wykrwawiła się na śmierć. Operacja niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem - ptak jest w bardzo złym stanie. Z kolei dr Thielen robi wszystko co w jej mocy, aby nie dopuścić do poronienia u marmozetki. W klinice leczony jest także Piper, młody królik z infekcją oka. Dr K stawia sobie za punkt honoru wyleczenie go z choroby i znalezienie mu nowego domu. Próg kliniki przekracza nowy pacjent - agama brodata o imieniu Kai, która po upadku straciła bardzo dużo krwi. Dr Gessner leczy kaczkę piżmową i stara się ustalić, co sprawia, że ptak odczuwa straszliwy ból.

Odcinek 7. „Weterynarz do zadań specjalnych: Chory afrojeż” – premiera w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 12.00.
Shiloh, sześciomiesięczna samiczka królika flamandzkiego olbrzyma, trafia pod opiekę dr Thielen z tajemniczymi objawami, które nasilają się z minuty na minutę. Lekarka natychmiast przystępuje do działania, aby zbić niebezpiecznie wysoką gorączkę. Do kliniki trafia również Clover, myszołów rdzawoskrzydły, który przestał jeść. Dr K podejrzewa, że ptak może mieć ostrą anemię. Z kolei Quilson, półtoraroczny jeżyk pigmejski, ma na łapce narośl. Dr K martwi nie tylko wygląd zmiany, ale także inne objawy, które mogą wskazywać, że cierpi dodatkowo na zespół chybotliwego jeża.

Odcinek 4. „Weterynarz do zadań specjalnych: Jak pies z żółwiem” - premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 12.00.
Do kliniki trafia 22-letnia nieprzytomna małpka sajmiri. Weterynarze pomagają również żółwiowi pustynnemu, którego zaatakował pies. W wyniku pogryzienia została uszkodzona wtórna jama ciała, co może doprowadzić do ostrego zakażenia tkanek przykrytych skorupą, do których lekarze nie mają dostępu. Piesek preriowy Cookie trafia do gabinetu z dziwną naroślą pod okiem. Potrzebna jest biopsja, aby ustalić czy zmiana powinna zostać usunięta. Inny właściciel przynosi do kliniki świnkę morską, ponieważ zobaczył w jej moczu krew.

Odcinek 1. „Weterynarz do zadań specjalnych: Niespodziewany pacjent” - premiera w niedzielę, 3 lipca, o godz. 12.00.
Do kliniki trafiają dwie papugi amazonki, które zostały pogryzione przez psa. W międzyczasie dr Thielen przyjmuje na oddział wycieńczoną fretkę w stanie zagrażającym jej życiu. Dr K łamie swoje zasady i przyjmuje do kliniki należącą do jej ojca suczkę Dolly, mieszańca szpica miniaturowego. Pies ma opuchliznę pod okiem, ale sprawa okazuje się poważniejsza niż wskazywałaby na to wstępna diagnoza. Dr Thielen opiekuje się również ośmiotygodniową, poważnie odwodnioną lotopałanką karłowatą, która dzielnie walczy o życie. Kolejnym jej pacjentem jest samica skunksa Pandora, która kuleje na jedną łapę. Będzie ona prawdopodobnie pierwszym skunksem, u którego zostanie zoperowane więzadło.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również