Newsello.pl

41 dni nadziei – poruszający film o prawdziwym, ludzkim dramacie na środku oceanu

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami adaptacji wyjątkowej powieści, powstałej na podstawie relacji Tami Oldham Ashcraft, która wraz z ciężko rannym narzeczonym musiała walczyć o życie dryfując po bezkresnym Pacyfiku.
41 dni nadziei – poruszający film o prawdziwym, ludzkim dramacie na środku oceanu [fot. Rabbit Action / Monolith Films]
41 dni nadziei – poruszający film o prawdziwym, ludzkim dramacie na środku oceanu [fot. Rabbit Action / Monolith Films]

Życie potrafi zaskakiwać, choć dla niektórych, zdecydowanie zostały przygotowane znacznie cięższe historie, niż dla innych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami historii, która stała się inspiracją do napisania bestsellerowej powieści, obejrzenia zwiastuna filmu i wywiadu z uczestniczką tych wydarzeń.

Film na faktach

Tami Oldham Ashcraft jest zapaloną żeglarką, która w życiu przepłynęła już ponad 50 tysięcy mil. Gdy wraz z narzeczonym (Richard Sharp) wyruszyła w beztroski rejs po Pacyfiku, ich miłosną wyprawę przerwał jeden z największych huraganów w historii.

W wyniku spotkania z nieokiełznanym żywiołem Richard został ciężko ranny, a Tami musiała pokonać praktycznie w pojedynkę piętrzące się przeszkody. Dziesięć lat po tych traumatycznych wydarzeniach, z pomocą pisarki Susei McGearhart, Tami zdecydowała się wydać książkę, a jej prawdziwa historia została opublikowana pod tytułem Red Sky in Mourning: A True Story of Love, Loss and Survival at Sea. Opowieść stała się bestsellerem i z miejsca zainteresowała wielu filmowców.

Ta niesamowita historia doczekała się w końcu ekranizacji. Już 6 lipca na ekrany kin wejdzie inspirowany tymi dramatycznymi wydarzeniami film 41 dni nadziei (org. Adrift). To poruszająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek.

Opis filmu

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wy­rusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

Za reżyserię adaptacji odpowiada Baltasar Kormakur (Everest, Kontrabanda, Agenci), natomiast rolach głównych wystąpią Shailene Woodley (Gwiazd naszych wina) oraz Sam Clafin (Love, Rosie). Z takiego, a nie innego doboru obsady i reżysera bardzo zadowolona jest sama Tami, która mówi o tym w poniższym wywiadzie:

Wywiad z Tami Oldham

Zwiastun

Premiera filmu odbędzie się 6 lipca 2018 r.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również