Newsello.pl

Teatr zwierciadłem duszy – konferencja o terapeutycznym aspekcie sztuki

Nie ulega wątpliwości, że artyści i twórcy z całego świata za pomocą swoich dzieł, pomogli bardzo wielu ludziom. Zapraszamy do Wrocławia, by dowiedzieć się więcej o niekonwencjonalnych metodach, jakie mogą wykorzystywać terapeuci.
Teatr zwierciadłem duszy – konferencja o terapeutycznym aspekcie sztuki [fot. materiały prasowe Koła Inicjatyw Twórczych]
Teatr zwierciadłem duszy – konferencja o terapeutycznym aspekcie sztuki [fot. materiały prasowe Koła Inicjatyw Twórczych]

Psycholog wielu ludziom kojarzy się tylko i wyłącznie z gabinetem i kozetką. Nawet niektórzy psychologowie mają trudność z umiejscowieniem terapii w innych ramach niż prowadzenie rozmowy w czterech ścianach cichego pokoju. To jednak nie jedyne oblicze terapii, która upodobała sobie także inne, bardziej artystyczne środki przekazu i oddziaływania.

Właśnie terapeutyczny aspekt sztuki będzie tematem tegorocznej edycji Konferencji Naukowej „Teatr zwierciadłem duszy”, która odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przy ulicy Braniborskiej 59.

Członkowie Koła Inicjatyw Twórczych, a więc studenci psychologii i pedagogiki o twórczych duszach i umysłach, pragną tej wiosny przedstawić słuchaczom wykładów nie tylko nowe oblicze terapii – wskazując niekonwencjonalne miejsca i formy w jakich możemy ją znaleźć, a może i inspirując do alternatywnych metod jej prowadzenia, ale także ukazujące, nieznaną dla wielu, terapeutyczną funkcję spełnianą przez różnorodne wymiary sztuki, takie jak: choreoterapia, muzykoterapia, terapia przez teatr, arteterapia czy techniki dramowe.

Organizatorzy pragną, aby wykłady wybitnych prelegentów wysłuchane podczas konferencji przybliżyły słuchaczy zarówno do różnych dziedzin twórczości, jak i procesu terapeutycznego, a przede wszystkim wskazały, że nie są to dwa rozdzielne zagadnienia, a często przeplatające się oddziaływania.

Terapia bywa bowiem prawdziwą sztuką! Dlaczego więc sztuka nie mogłaby bywać prawdziwą terapią? Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w czerwcowej konferencji, która przełamie standardowe ramy procesu terapeutycznego.

Po szczegóły, zapraszamy na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/631660637179932/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

SkyFashionDay 2018 – studencki pokaz mody we Wrocławiu! [fot. SkyFashionDay 2018]

SkyFashionDay 2018 – studencki pokaz mody we Wrocławiu!

Kultura
poniedziałek, 18 czerwca 2018, 12:46
Już niedługo, galeria Sky Tower zmieni się w prawdziwe królestwo ciekawych stylizacji. Poznaj szczegóły na temat tego wyjątkowego wydarzenia i odkryj w sobie odrobinę młodzieńczej oryginalności!
Prawie Kino Letnie – darmowe seanse na Uniwersytecie Warszawskim! [fot. Projekt Prawie Kino]

Prawie Kino Letnie – darmowe seanse na Uniwersytecie Warszawskim!

Kultura
wtorek, 12 czerwca 2018, 13:11
Mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu wspólnie, w towarzystwie wspaniałych filmów, będziemy mogli zastanowić się nad istotą kina i emocjami, jakie nam ono dostarcza. A to wszystko w plenerze!

Zobacz również

Gdzie przygotować wesele? [fot. materiały prasowe: Agencja FaceIt]
Kultura
piątek, 01 czerwca 2018, 08:45

Gdzie przygotować wesele?

Uroczystości weselne są dla wielu niemniej ważne niż sam ślub!...