Psycholog wielu ludziom kojarzy się tylko i wyłącznie z gabinetem i kozetką. Nawet niektórzy psychologowie mają trudność z umiejscowieniem terapii w innych ramach niż prowadzenie rozmowy w czterech ścianach cichego pokoju. To jednak nie jedyne oblicze terapii, która upodobała sobie także inne, bardziej artystyczne środki przekazu i oddziaływania.
Właśnie terapeutyczny aspekt sztuki będzie tematem tegorocznej edycji Konferencji Naukowej „Teatr zwierciadłem duszy”, która odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przy ulicy Braniborskiej 59.
Członkowie Koła Inicjatyw Twórczych, a więc studenci psychologii i pedagogiki o twórczych duszach i umysłach, pragną tej wiosny przedstawić słuchaczom wykładów nie tylko nowe oblicze terapii – wskazując niekonwencjonalne miejsca i formy w jakich możemy ją znaleźć, a może i inspirując do alternatywnych metod jej prowadzenia, ale także ukazujące, nieznaną dla wielu, terapeutyczną funkcję spełnianą przez różnorodne wymiary sztuki, takie jak: choreoterapia, muzykoterapia, terapia przez teatr, arteterapia czy techniki dramowe.
Organizatorzy pragną, aby wykłady wybitnych prelegentów wysłuchane podczas konferencji przybliżyły słuchaczy zarówno do różnych dziedzin twórczości, jak i procesu terapeutycznego, a przede wszystkim wskazały, że nie są to dwa rozdzielne zagadnienia, a często przeplatające się oddziaływania.
Terapia bywa bowiem prawdziwą sztuką! Dlaczego więc sztuka nie mogłaby bywać prawdziwą terapią? Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w czerwcowej konferencji, która przełamie standardowe ramy procesu terapeutycznego.
Po szczegóły, zapraszamy na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/631660637179932/