Newsello.pl

Rutka – pełna emocji powieść historyczna, opowiadająca o prawdziwej tragedii

Historia Rutki Laskier opowiedziana w jej dzienniku to smutna pamiątka po złych czasach. Dziś , jedyne co możemy zrobić to nigdy nie zapomnieć o ofiarach obozów śmierci i oddając im należyty hołd, którego przykładem jest książka Zbigniewa Białasa.
Rutka – pełna emocji powieść historyczna, opowiadająca o prawdziwej tragedii [fot. materiały prasowe]
Rutka – pełna emocji powieść historyczna, opowiadająca o prawdziwej tragedii [fot. materiały prasowe]

Zbigniew Białas, autor słynnej książki "Korzeniec", to osoba, która zdążyła już znaleźć swoich fanów, których nie trzeba przekonywać o tym, że warto czekać na jego kolejną publikacje! Tym razem jednak, w swojej najnowszej powieści, autor podjął się znacznie trudniejszego tematu.

Rutka Laskier

Sześćdziesiąt lat po wojnie wielką sensacją historyczną stało się ujawnienie dziennika młodej dziewczyny z będzińskiego getta, Rutki Laskier, który mimo niewielkiego formatu, pełen jest wielkich uczuć i wspomnień, obok których nie da się przejść obojętnie.

Dziś, mamy okazję zapowiedzieć niecierpliwie wyczekiwaną publikację, jaką jest kolejna książka Zbigniewa Białasa, w której rekonstruuje on losy Rutki, składając tym samym wzruszający hołd nastolatce, której przyszło żyć w nieludzkich czasach. Autor pokazuje koszmar życia w getcie, pierwszą miłość, wywózkę do Auschwitz i wiele innych, prawdziwych historii, które zostaną z czytelnikiem na długo.

Trudno jest pisać o tej książce bez emocji… które najlepiej poczuć na własnej skórze.

Książka "Rutka" ukaże się 23 maja.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Gastro Miasto – 5. edycja! [fot. materiały prasowe organizatora / Gastro Miasto ]

Gastro Miasto 2018 – poznajcie szczegóły 5. edycji!

Kultura
środa, 15 sierpnia 2018, 02:15
W ten weekend, po raz kolejny, Wrocław stanie się idealnym miejscem dla fanów odpoczynku i dobrego jedzenia przy akompaniamencie wspaniałej muzyki! Poznajcie plan wydarzenia i sprawdźcie mapę!

Zobacz również