Newsello.pl

Rozwiązywanie problemów z erekcją

Życie mężczyzny po czterdziestce nie zawsze jest różowe. W tym wieku pojawiają się najczęściej problemy i zaburzenia seksualne.
Rozwiązywanie problemów z erekcją fot. pixabay.com
Rozwiązywanie problemów z erekcją fot. pixabay.com

Życie mężczyzny po czterdziestce nie zawsze jest różowe. W tym wieku pojawiają się najczęściej problemy i zaburzenia seksualne. Najpowszechniejszym schorzeniem jest to związane z erekcją. Warto o tym rozmawiać, aby poznać przyczyny oraz wskazówki dotyczące leczenia i zapobiegania tej drażliwej kwestii męskiej natury.

Wszelkie zaburzenia erekcji, które nazywa się także impotencją są obecnie jednymi z najczęściej zgłaszanych schorzeń przez mężczyzn. Mówiąc dokładniej jest to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji, która pozwoli na odbycie pełnego stosunku lub innej aktywności seksualnej. Według szacunkowych statystyk, aż 10% mężczyzn ma problemy ze wzwodem, jednak tylko niewielki odsetek z nich decyduje się na leczenie.

Przyczynami kłopotów z erekcją są zarówno czynniki fizyczne, jak i psychologiczne. Do fizycznych można zaliczyć cukrzycę, nadciśnienie, zbyt duży poziom cholesterolu, wszelkie choroby serca, układu krążenia, problemy neurologiczne, hormonalne, choroby przewlekłe i wiele innych. Winę ponoszą także papierosy, leki, alkohol oraz narkotyki. Do przyczyn psychologicznych można zaliczyć stres, depresję, znudzenie, wszelkie problemy w pracy, domu, czy w łóżku. Także obawy dot. orientacji seksualnej.

Jak sobie z tym poradzić? Medycyna wciąż się rozwija, powstają skuteczne terapie, które leczą taki schorzenia u mężczyzn. Przed decyzja o wizycie u specjalisty warto wprowadzić na początku zmiany w swoim życiu – eliminacja złych przyzwyczajeń, zaprzestanie palenia tytoniu, zmniejszenie spożycia alkoholu, eliminacja stresu poprzez aktywność fizyczną i relaks. Wszystkie takie działania znacząco wspomogą pozbycie się zaistniałych problemów.

Kiedy drobne zmiany stylu życia nie pomagają, należy zastanowić się nad sięgnięciem po leki. Jednaj nie można robić tego na własną rękę, ale po konsultacji z odpowiednim lekarzem specjalistą. Jednym z medykamentów jest Cialis. Jest to w pełni naturalny lek, który wspomaga rozszerzanie naczyń krwionośnych podczas stymulacji. Zwiększona ilość krwi wspomaga osiągnięcie wystarczająco silnej erekcji, aby odbyć pełny stosunek seksualny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również