Newsello.pl

Pół Wieku Poezji Później – pełnometrażowy film fanowski w uniwersum "Wiedźmina". Poznaj szczegóły i zobacz zwiastun!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami z planu tej wyjątkowej produkcji. Poznajcie historię projektu oraz dowiedzcie się, jak możecie wspomóc jego realizację.
Pół Wieku Poezji Później – na zdjęciu: Bartosz Wesołowski i Mariusz Drężek [fot. Cezary Pomykało]
Pół Wieku Poezji Później – na zdjęciu: Bartosz Wesołowski i Mariusz Drężek [fot. Cezary Pomykało]

Nowe wieści z obozu fanowskiego filmu Pół Wieku Poezji Później osadzonego w świecie Wiedźmina stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

W ostatnich dniach twórcy zdecydowali się przełożyć datę premiery – według zapowiedzi miała się ona odbyć 21 czerwca tego roku, w 70-te urodziny twórcy “Wiedźmina”. Ostatecznie film będzie można obejrzeć w późniejszym czasie, prawdopodobnie pod koniec 2018 roku, ale znacznie bardziej dopracowany i wydłużony do pełnego metrażu (około 80 minut).

Zobaczcie poniższe wideo, w którym twórcy tłumaczą powody przełożenia premiery, ale też opowiadają o korzeniach projektu oraz powodach dla których zdecydowano się wydłużyć trwanie filmu.

Dalej brakuje środków na ukończenie filmu

Równocześnie, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Artystycznego KMT, na portalu Facebook wystartowała trzecia (i, jak liczą twórcy, ostatnia) zbiórka finansowa, mająca na celu zamknięcie budżetu filmu i umożliwienie ekipie zrealizowania ostatnich zdjęć oraz postprodukcji. Film można wesprzeć w zbiórce pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/donate/502483353505694/1110521112419118/

Historia filmu

Pół Wieku Poezji Później to fanowski film pełnometrażowy (około 80 min) na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos, to sprawa honoru – mówią twórcy filmu. – Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową Sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu – dodają.

Twórcy mają zamiar w pełni oddać ducha wiedźmińskiego uniwersum – zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanych przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, ale jego przyjaciel, wiedźmin Lambert.

Opis fabuły

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza czarodziejka Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

W obsadzie filmu zobaczymy takich polskich aktorów jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Kamila Kamińska , Andrzej Strzelecki oraz Bartosz Wesołowski i Marcin Bubółka. Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński. Scenariusz napisali Brunon Hawryluk, Dariusz Gabryelewicz i Jakub Nurzyński.

Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do ekranizacji “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, platformy Netflix oraz Platige Image.

Film będzie do obejrzenia na kanale YouTube: Pół Wieku Poezji Później - Alzur’s Legacy.

Pierwszy pełnoprawny zwiastun

Żeby osłodzić fanom oczekiwanie na film, pojawił się pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji ukazujący zarys fabuły, obsadę i możliwości techniczne ekipy. Wcześniej do sieci trafiały wyłącznie materiały teaserowe. Oto jak film prezentuje się w akcji!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również