Newsello.pl

"Piękno z pól i łąk" – domowe kosmetyki i życie w zgodzie z naturą!

Katarzyna Enerlich i Wydawnictwo MG przychodzą do nas z wyjątkową pozycją, która przypomni nam o ciągłej potrzebie poszukiwania nowych doznań w życiu oraz uświadomi nam, jak blisko natury powinien być człowiek.
"Piękno z pól i łąk" – domowe kosmetyki i życie w zgodzie z naturą! [fot. materiały prasowe]
"Piękno z pól i łąk" – domowe kosmetyki i życie w zgodzie z naturą! [fot. materiały prasowe]

W codziennym zgiełku miasta i w otoczeniu betonowej dżungli, możemy czasami zapomnieć, że człowiek to istota wywodząca się z natury, i że to właśnie z przyrodą powinien być jak najbliżej.

Wszyscy ci, którzy czytają książki Katarzyny Enerlich, dobrze wiedzą, że autorka od lat promuje w swoich utworach właśnie naturalny i prosty styl życia, dostosowany do okolicznej przyrody i pór roku. Tym razem, Pani Katarzyna nie przychodzi do nas z kolejną powieścią (choć i na tę nie trzeba będzie długo czekać!), lecz z wyjątkowym przewodnikiem pełnym złotych rad i natury!

Książka opowiada o drodze, którą musimy przejść, jeśli chcemy samodzielnie tworzyć kosmetyki, z tego co jest najbliżej nas, a niekiedy po prostu pod ręką - czy to w naszych szafach czy na półkach kuchennych.

"Piękno z pól i łąk" to książka przesycona zapachem ziół, pasją ich zbierania oraz praktyką uważności nad tygielkiem pełnym olejów i aromatów.

Jest to nie tylko zbiór przepisów na naturalne kosmetyki, ale również okazja do spotkania z osobami, które na drodze pełnej naturalnych składników odnalazły istotę swojego życia.

To zapiski z domowej alchemii, której może nauczyć się każdy, i zachęta do tego, by codziennie poznać coś nowego. Autorka zaraża zielarskim entuzjazmem i zachęca do własnych eksperymentów, twierdząc, że wiele z potrzebnych składników mamy w domu, nie wiedząc nawet o tym, że możemy z nich produkować kosmetyki.

"Piękno z pól i łąk" ukaże się 9 maja – polecamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne [fot. unsplash.com - autor: Fatih Kılıç]

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne

Kultura
wtorek, 24 września 2019, 11:03
Często chodzisz do teatru na różne spektakle? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z teatrem? W każdym z tych przypadków doskonałym pomysłem może być udanie się na warsztaty teatralne!

Zobacz również