Newsello.pl

Nietypowa współpraca Manufaktury i Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier

Artyści związani z tą prestiżową imprezą, przygotowali komiksy o Manufakturze, które trafiły na płachty remontowe. W ten sposób przysłaniają prace trwające w lokalach w galerii handlowej.
Nietypowa współpraca Manufaktury i Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier
Nietypowa współpraca Manufaktury i Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier

Manufaktura jest w trakcie dużych przeobrażeń – przedłużane są właśnie długoterminowe, 10-letnie umowy najmu. Te lokale, które zostają w Manufakturze na dłużej, poddawane są liftingowi wnętrz i modernizacjom. By uprzyjemnić gościom czas spędzony w części handlowej, Manufaktura zaproponowała współpracę organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Ta niezwykle prestiżowa impreza, organizowana w Łodzi od 1991 roku, jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Postanowiliśmy w nietypowy sposób podejść do remontów i nadać im nowy kontekst. Chcieliśmy, by były to działania artystyczne, a do tego zakorzenione w Łodzi. Festiwal Komiksu idealnie wpasował się w te założenia. Zamiast tradycyjnych bannerów remontowych, nasi goście mogą teraz oglądać i czytać zabawne komiksy poświęcone Manufakturze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy z Festiwalem Komiksu – wyjawia Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

Zadowolony jest również Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. - Współpracujemy z Manufakturą od dawna i zrealizowaliśmy już razem wiele projektów. Także i ten pomysł bardzo mi się spodobał, dlatego bez wahania przystąpiliśmy do pracy nad komiksowymi ilustracjami – mówi. I dodaje: - To dla nas także duża promocja. Przy ilustracjach jest podany adres internetowy naszego festiwalu i każdy, kto ogląda grafiki, może zainteresować się naszą imprezą.

Do tej pory nad grafikami pracowało sześć osób. Piotr Kasiński i Adam Radoń opracowali ilustracje merytorycznie, a rysowaniem zajęli się Michał Arkusiński, Adrian Madej, Tomasz Tomaszewski i Robert Trojanowski. Wszyscy tworzą w różnych stylach, dzięki czemu grafiki nie są do siebie podobne, co tylko zwiększa atrakcyjność ich przekazu dla odbiorców. Są rysunki nawiązujące do historii – np. dwaj przemysłowcy snujący wizję przyszłości. Jest też komiks poświęcony… kosmitom. Nawet przybysze z innej planety są pod wrażeniem Manufaktury.

Jak przyznaje Adam Radoń, twórcy chętnie włączyli się w ten projekt: - Wszystkim pomysł bardzo się spodobał. Z jednej strony artyści mogli w atrakcyjny sposób pokazać Manufakturę, a z drugiej dotrzeć ze swoją twórczością do dużej liczby widzów, bo ekspozycja na terenie tak dużego centrum bez wątpienia generuje ogromną publiczność.

Dotychczas powstało osiem komiksów, które można podziwiać w całej galerii handlowej Manufaktury. Sukcesywnie pojawiają się kolejne.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również