„Humorzaste zwierzaki”, premiery w każdą środę, od 28 września, o godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild.
W programie dokumentalnym „Humorzaste zwierzaki” kamery Nat Geo Wild odkryją zaskakujące zachowania różnych gatunków zwierząt. Widzowie podejrzą zwyczaje godowe takich stworzeń, jak łosie, żyrafy czy ryby klowny (błazenki). Dowiedzą się dlaczego żółwie morskie przemierzają tysiące kilometrów, by znaleźć partnera, a także dlaczego potomstwem surykatek, które wydały na świat młode, zajmują się inne samice w stadzie. Poznają także zachowania i codzienne życie „nastoletnich terrorystów”, a więc młodych takich zwierząt, jak dingo, kolczatka, żółw czy sokół wędrowny, które od pierwszych chwil życia muszą walczyć o przetrwanie i zmagać się z przeciwnościami, na które nie są przygotowane.
OPISY ODCINKÓW:
Odcinek 1. „Humorzaste zwierzaki. Zalotnicy w akcji” – premiera w środę, 28 września, o godz. 18:00.
Jak wyglądają gody różnych gatunków zwierząt? Począwszy od lwów morskich, poprzez słonie, łosie, żyrafy czy błazenki, poznamy specyficzne zwyczaje i zachowania tych stworzeń mające wzbudzić zainteresowanie osobników płci przeciwnej.
Odcinek 2. „Humorzaste zwierzaki. Okrutne rodziny” – premiera w środę, 5 października, o godz. 18:00.
Widzowie dowiedzą się, jak wygląda macierzyństwo zwierzaków, takich jak lwy, kangury czy delfiny. Przyjrzą się samicy geparda, która chcąc zapewnić swoim młodym pokarm, musi zostawić je bez opieki i udać się na polowanie, a także stadu surykatek, w którym potomstwo chowają inne samice.
Odcinek 3. „Humorzaste zwierzaki. Nastoletni terroryści” – premiera w środę, 12 października, o godz. 18:00.
Przyjrzymy się „nastoletnim terrorystom”, a więc młodym, które każdego dnia, od momentu przyjścia na świat, mierzą się z wieloma wyzwaniami i walczą o przetrwanie. Podejrzymy potomstwo dingo, dowiemy się dlaczego młode antylopy gnu muszą nauczyć się chodzić natychmiast po urodzeniu, a także jakimi mamami są kolczatki czy samice sokołów wędrownych.