Newsello.pl

Deathcore’owa sensacja ostatniej dekady - Distant powraca do Polski

Zespół wyruszy na europejską trasę koncertową w towarzystwie Extortionist, Dagger Threat oraz Abbie Falls!
Distant
Distant

Polskim przystankiem na “Heritage Tour” będzie poznański Klub Pod Minogą, gdzie ten zabójczy skład wystąpi 11 maja 2023.

O zespole:

Distant to kwintet, którego część pochodzi z Rotterdamu, a część z Bratysławy. Grupa łączy dysonansowego downtempo deathcore’a z brutalnym death metalem i beatdownem. Od początku swojej działalności zespół szturmuje metalowy świat uderzając najpierw wydanymi nakładem Unique Leader Records płytami “Tyrannotophia” oraz “Aeons of Oblivion”, a teraz podpisując kontrakt z wytwórnią Century Media, pod której egidą ukaże się najnowszy album składu - “Heritage”. Krążek promuje singiel “Argent Justice”, w którym usłyszymy gościnnie członków Suicide Silence, Emmure, Abbie Falls, CABAL, Paleface i wielu innych. Na tę chwilę formacja wydaje się być jedną z największych sił na scenie, o czym świadczą liczone w milionach streamy, tysiące fanów śledzących ją na social mediach i przede wszystkim trasy w Europie i Stanach Zjednoczonych, na których Distant świetnie zaprezentowali się u boku Suicide Silence, Lorna Shore czy Decapitated. 

Na trasie zobaczymy również Extortionist, którzy w 2021 powrócili po 2 latach do funkcjonowania. Od tego czasu grupa wydała singiel “Once More in Torment”, a podczas europejskiego tournée możemy spodziewać się nowych utworów, nad którymi Amerykanie intensywnie pracują. Skład uzupełniają niemieckie Dagger Threat, którzy będą promowali swoją wydaną w zeszłym roku płytę “Weltshmerz” oraz Czesi z Abbie Falls, których dyskografię zamyka EPka “Hell is Other People”.

ip
Fot: materiały prasowe

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również