Newsello.pl

Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak i THVN zapraszają na koncert

Zapraszamy na koncert do Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.
Deadpoint
Deadpoint

O zespołach: 

DEADPOINT – groove metal
Deadpoint wywodzi się z Wrocławia, jednak wokalista - Cristian Alex Segura - pochodzi z dalekiego Chile. Jak przystało na nowoczesny zespół grający metal, Deadpoint czerpie inspirację z wielu podgatunków – od thrashu, przez groove metal. Zespół jest w trakcie promocji drugiego albumu Device of Solemn Rot. Album nagrywany od 2020, a wydany w 2021, zmiksowany przez Petera Rutcho odpowiedzialnego za produkcje takich zespołów jak np.: The Ghost Inside, Havok, Parkway Drive, Dimentianon, Revocation.

Lilla Veneda - blackened death metal
Lilla Veneda to blackened deathemetalowa formacja z Wrocławia mająca na koncie dwie długogrające płyty. Na szersze wody wypłynęła w 2018 roku po wydaniu drugiego, koncept albumu opisującego jej rodowód. Zagrała m.in dwie trasy u boku Percival Schuttenbach. Na letnich festiwalach: "Castle Party", "Metal Mine", "Uwolnić Muzykę" oraz w krajach Bałtyckich wraz z Vader, Hate i Thy Disease. Muzyczna propozycja dla fanów: Abbath, Gojira, Behemoth.
 
Mindfak – groove metal
Mindfak to żwiry. Dla wielu na tym zdaniu opis zespołu mógłby się zakończyć. Dla bardziej wymagających mają do zaoferowania kilka riffów, które potrafią konkretnie rozbujać. Zapewne są kradzione, ale przynajmniej skuteczne. Z dużą dozą farta udało im się wystąpić u boku kilku większych ekip wśród których wymienić można Soulfly, Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Materia, Acid Drinkers.
 
THVN - black/death/sludge metal
Twór zrodzony wprost z piwnic wrocławskich kamienic. Na światło dzienne wypełzł wraz z debiutanckim albumem "Pleśń" wydanym w lipcu 2020 roku.
 
Muzyka oczyszczającego rozkładu łącząca black metalową estetyką z tym co najlepsze w staroszkolnym death metalu, a to wszystko skąpane w cuchnącym sludge'owym sosie. Aktualnie zespół kończy pracę nad kolejnym wydawnictwem i rozbija się po deskach scen niosąc „Pleśń i Pomór” gdzie tylko się da. W CV występy między innymi z Rotting Christ, Imperial Triumphant, Brüdnym Skürwielem czy Infekcją.
 
ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również