Newsello.pl

Scena Juwenaliów Wrocławskich 2024: Znamy już pierwszych artystów! [WIDEO]

Wrocław, znany jako miasto studenckie z bogatą historią wydarzeń kulturalnych, już przygotowuje się do kolejnych Juwenaliów - tradycyjnego festiwalu akademickiego, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 maja na Polach Osobowickich.
Janusz Walczuk Fot: Materiały organizatora/Samorządy studenckie Wrocław
Janusz Walczuk Fot: Materiały organizatora/Samorządy studenckie Wrocław

W tym roku studencka majówka zdecydowanie nas nie rozczaruje. Studenci dziewięciu uniwersytetów we Wrocławiu będą mieli możliwość wzięcia udziału w najgłośniejszych Wrocławskich Juwenaliach ostatnich lat. Poznaliśmy już nazwiska pierwszych artystów, którzy ugoszczą nas w tym czasie swoimi występami.

 ROSALIE

Pierwszą postacią, którą zobaczymy na scenie jest nikt inny jak ROSALIE - utalentowana artystka, kompozytorka oraz producentka w gatunku R'n'B. Jej album "Flashback" nie tylko otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, lecz także zdobył ogromne uznanie wśród słuchaczy. 

Jest przede wszystkim znana z hitów takich jak "Ile mogę", "REPLAY" czy "Nie mów". Niemniej jednak, jej wszechstronność artystyczna przejawia się także w udanych duetach z takimi wykonawcami jak Vito Bambino, Kacha czy Kukon, co świadczy o jej wyjątkowym talencie i charyzmie scenicznego występu. Autentyczność tekstów oraz wysokie standardy, którymi kieruje się ROSALIE, wyróżniają ją spośród innych artystów. Jej muzyka przekazuje emocje i prawdziwe doświadczenia, co czyni ją wyjątkową i łatwo rozpoznawalną dla słuchaczy.

JANUSZ WALCZUK

Osoba od najmłodszych lat oddana muzyce. Jego pasja zaczęła się już w wieku 13 lat, a teraz, jako dojrzały artysta, zdobywa serca fanów nie tylko swoją muzyką, lecz także charakterem i zaangażowaniem w twórczość. Janusz to nie tylko utalentowany raper, ale także członek kolektywu SBM Label, co podkreśla jego profesjonalizm oraz znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Jego osiągnięcia nie ograniczają się jednak jedynie do świata hip-hopu - jest również cenionym realizatorem i influencerem, co świadczy o wszechstronności jego talentu i osobowości.

Debiutancki album Janusza, zatytułowany po prostu "Janusz Walczuk", osiągnął status złotej płyty w grudniu 2023 roku. To wyjątkowe wyróżnienie jest jednoznacznym dowodem uznania dla jego niezwykłego talentu i zaangażowania w tworzenie muzyki. Jego utwory cieszą się ogromną popularnością, a współpraca z takimi gwiazdami jak Young Leosia, Mata czy Margaret tylko potwierdza jego prestiż w branży muzycznej. Janusz Walczuk jest znany między innymi z takich kawałków jak: "Teleport", "Janusz Walczuk", "Offside", "Sady Żoliborskie", "Ekstremalne sporty". Jego teksty poruszają różnorodne tematy, od życia codziennego po sprawy społeczne, zawsze w oryginalny sposób oddając ducha czasu i emocje słuchaczy.

Bez wątpienia, obecność tych artystów będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników muzyki oraz dla tych, którzy doceniają prawdziwe artystyczne wyrażenie i głęboki przekaz emocjonalny.

BJ

Fot: Materiały organizatora/Samorządy studenckie Wrocław

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Fot: Materiały prasowe

Pierwsi komicy na Juwenaliach - Stand-up Stage UEK 2024

Rozrywka
czwartek, 14 marca 2024, 14:44
Przedstawienie Stand-Up Stage UEK 2024 to doskonała okazja dla miłośników żartów i poczucia humoru na spędzenie wieczoru w wyjątkowym towarzystwie. Wydarzenie zaplanowano na 7 maja 2024 i odbędzie się ono w krakowskim Hype Parku.

Zobacz również