Newsello.pl

Przegląd Piosenki Aktorskiej 2024: Zbliżają się emocje i nowe brzmienia!

W dniach od 15 do 24 marca 2024 roku, odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
PPA Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
PPA Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Tegoroczna oferta festiwalu łączy w sobie zarówno klasyczne występy twórców tego gatunku, jak i nowe, świeże brzmienia, które wyznaczają nowatorskie trendy w teatrze i muzyce.

Gala: Sztuka społecznego zaangażowania i muzyczny blask

Głównym punktem startowym festiwalu będzie wyjątkowa Gala, która łączy teatr zaangażowany społecznie z widowiskiem pełnym blichtru i przepychu. Spektakl „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt” w reżyserii Jakuba Skrzywanka to koprodukcja Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie i Przeglądu Piosenki Aktorskiej, poruszająca temat ekonomicznego wykluczenia.

Na scenie festiwalowej wystąpią także goście specjalni, takie jak Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Olga Rusin i Cezary Studniak, aby dodać blasku i gwiazdorskiego uroku wydarzeniu.

Muzyka z duszą i ekspresją: Koncerty nie tylko dla tradycjonalistów

Miłośnicy niekonwencjonalnych brzmień mogą spodziewać się koncertów Kaizers Orchestra i Bena Caplana, którzy łączą różnorodne elementy muzyczne, tworząc wyjątkowe widowisko. Kaizers Orchestra serwuje energetyczny rock z nutą wschodnioeuropejskiego folku, podczas gdy Ben Caplan sięga po inspiracje wschodnioeuropejskie i żydowskie tradycje folkowe.

Wśród spektakli znajdziemy zarówno znane historie, opowiedziane w oryginalny sposób artystyczny, jak i mocne akcenty komentujące aktualne wydarzenia. "Hamlet on the road" Teatru Radost w Brnie w reżyserii Joanny Zdrady czy "Matki. Pieśń na czas wojny" w reżyserii Marty Górnickiej to tylko niektóre z propozycji poruszające istotne tematy społeczne.

Tegoroczna edycja festiwalu skupia się na przeglądzie esencji piosenki aktorskiej oraz nowych pomysłach na jej interpretację. Artystyczne występy z tradycyjną narracją, jak "Licencja na lirykę" Jacka Bończyka czy "Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty" Mariusza Kiljana, miesza się z eksperymentami dźwiękowymi i słowem, takimi jak występy formacji Dylan.pl czy projekt "Freak Show" Karoliny Czarneckiej.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki:

Nieodłącznym elementem festiwalu jest także Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki, który da szansę młodym talentom zaprezentować swoje umiejętności. Jury w składzie: Magdalena Miśka-Jackowska, Dorota Pomykała, Katarzyna Szyngiera, Mariusz Kiljan i Marcin Macuk ocenią uczestników, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Koncertu Finałowego 23 marca.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to także okazja do zapoznania się ze spektaklami niezależnych twórców. Nurtem Off prezentuje premierowe przedstawienia teatralne, wybrane w drodze konkursu scenariuszy. Jury w składzie: Aleksandra Gronowska, Adam Karol Drozdowski i Marcin Liber, wyłoni zwycięzców, którzy powalczą o nagrody Tukana Off i Tukana Off Publiczności.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również