Newsello.pl

Zapiski dyletanta – Leopold Tyrmand opisuje Amerykę

Poznajcie historię odwiedzin znanego polskiego pisarza i publicysty w USA 1966 roku i zobaczcie sami, że choć czasy się zmieniają, to pewne rzeczy, niestety, niekoniecznie.
Zapiski dyletanta – Leopold Tyrmand opisuje Amerykę [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]
Zapiski dyletanta – Leopold Tyrmand opisuje Amerykę [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]

Już wkrótce ukaże się kolejna książka Leopolda Tyrmanda – "Zapiski dyletanta". Są to notatki niebywale inteligentnego i spostrzegawczego człowieka. Zaczynają się od zdania: Do Ameryki przybyłem drogą morską, co przez wiele osób było kwestionowane jako trik reklamowy, jednak Tyrmand rzeczywiście do Ameryki przypłynął statkiem. W jego archiwum w Instytucie Hoovera do dziś zachował się jego bilet.

O autorze

Leopold Tyrmand miał niebywałą zdolność przerabiania swojego życia na literaturę. "Dziennik 1954" oraz "Życie towarzyskie i uczuciowe" mistrzowsko opisywały jego losy w PRL, zaś "Filip" przedstawiał pobyt podczas wojny we Frankfurcie.

Opis Książki

"Zapiski dyletanta" opowiadają o Ameryce, jaką autor zobaczył po ucieczce z Polski. Wspomnienia są dowcipne, błyskotliwe, erudycyjne i z początku pełne zachwytu nad Ameryką. Wkrótce jednak pisarz zaczął dostrzegać, że Amerykanie, szczególnie intelektualiści, niczym rozpieszczone dzieci, nie doceniają dobrodziejstw demokracji, w jakiej żyją. Przyzwyczajeni korzystać pełnymi garściami z wolności, nie wierząc, że mogą ją stracić, łatwo ulegają fascynacji utopijnymi ideami, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie te kryją.

Lektura Zapisków dyletanta okazuje się dziś, niestety, równie aktualna jak kiedy powstawała.

Premiera książki przewidziana jest na 22 sierpnia 2018 roku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również