Newsello.pl

Wielkie nadzieje – Dickens w najlepszym wydaniu!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, dotyczącymi premiery jednej z najciekawszych historii stworzonych przez legendarnego Charlesa Dickensa.
Wielkie nadzieje – Dickens w najlepszym wydaniu! [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]
Wielkie nadzieje – Dickens w najlepszym wydaniu! [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]

Charles Dickens znany jest z wielu powieści, które na stałe zakorzeniły się w świadomości ludzi na całym świecie. Dzieła takie jak "Opowieść wigilijna" czy "Przygody Olivera Twista" znane są wszystkim i doczekały się własnych ekranizacji, które dzięki uniwersalnym wartościom i morałom, nadal zachwycają i są często aktualne nawet dziś.

Mamy przyjemność zapowiedzieć kolejne wydanie jednej z jego najwybitniejszych powieści. “Wielkie nadzieje” to niezwykła historia, w której wielkie nadzieje zostaną skonfrontowane z odnajdywaniem się w nowej rzeczywistości, a wielka miłość i przyjaźń przejdą niejedną próbę.

Opis książki

Bohaterem powieści jest Pip, chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża, kowala. Pewnego dnia malec spotyka ukrywającego się przestępcę, który uciekł z więzienia. Pip po kryjomu przynosi mężczyźnie jedzenie, wódkę i pilnik (wszystko ukradzione z domu swych opiekunów). Niedługo potem zbieg zostaje schwytany przez strażników. Nie będzie to jednak ostatnie ich spotkanie.

Mija kilka lat, Pip pracuje jako czeladnik u swojego szwagra, jest nieszczęśliwie zakochany w Estelli, pięknej dziewczynce, wychowywanej przez bogatą, zdziwaczałą starą pannę. Niespodziewanie otrzymuje od anonimowego darczyńcy ogromną sumę pieniędzy, które pozwalają mu na rozpoczęcie edukacji w Londynie. Pip zaczyna wstydzić się swojego pochodzenia i oddala się od rodziny. Szybko jednak traci majątek (którego postanowił się wcześniej zrzec) i zmuszony jest samodzielnie zarabiać na utrzymanie.

Premiera książki przewidziana jest na 22 września 2018 roku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tattoo Konwent 2021

Wrocław Tattoo Konwent startuje 31 lipca 2021

Rozrywka
środa, 28 lipca 2021, 13:59
Już w nadchodzący weekend (31 lipca – 1 sierpnia 2021) wnętrza Stadionu Wrocław wypełnią się zapachem tuszu i dźwiękiem rozgrzanych do czerwoności maszynek do tatuowania.
Tattoo Konwent 2021

Zbliża się Tattoo Konwent 2021 we Wrocławiu

Rozrywka
środa, 14 lipca 2021, 09:12
Po dwóch latach przerwy odbędzie się Tattoo Konwent Wrocław! Tym razem największy w Polsce cykl festiwali tatuażu zawita na Stadion Wrocław w dniach 31 lipca-1 sierpnia 2021 roku.

Zobacz również