Newsello.pl

The Slow Show zagrają w Warszawie

Brytyjski zespół wystąpi 29 sierpnia w warszawskiej Hydrozagadce.
The Slow Show
The Slow Show

The Slow Show będzie promować utwory ze swojej najnowszej płyty, Lust and Learn” (2019). Zagra też utwory z wcześniejszych albumów — “White Water” (2015) i Dream Darling” (2016). Koncert w Warszawie będzie pierwszym występem Brytyjczyków w Polsce.

Zespół często porównywany do The National — przede wszystkim za sprawą charakterystycznego barytonu wokalisty Roba Goodwina — gra minimalistyczny indie rock. Barwa głosu Goodwina może również przywołać skojarzenia z Leonardem Cohenem, Tomem Waitsem, czy Nickiem Cavem. Utwory The Slow Show wyróżniają się poetyckimi fonicznymi pejzażami, tworzącymi nastrojowy klimat.

Sama nazwa powstałego w 2010 r. zespołu to, wbrew pozorom, nie nawiązanie do utworu The National o tym samym tytule, a muzyczne credo i jasna deklaracja, że muzyka grupy będzie kontemplacyjna i nie tworzona w pośpiechu.

Brytyjczycy z The Slow Show na pierwszych dwóch płytach opisywali wewnętrzne rozterki i zmagania. Natomiast najnowszy album Lust and Learn, (2019)” - jak mówi sam wokalista - to próba uchwycenia emocji.” Atwood Magazine dodaje, że utwory być może nie nawiązują już do personalnych przeżyć członków zespołu, mimo to rozbrzmiewają z tą samą dojmującą i prowokacyjną charyzmą.

W lutym zespół rusza w pełną niespodzianek trasę “The Stripped Down Show”, będącą kontynuacją europejskiego tournee z końca 2019 r. Na jej potrzeby przygotowali nowe aranżacje starszych utworów jak i zupełnie nowy materiał. Koncerty będą odbywały się w mniejszych salach, niż miało to miejsce dotychczas, co ma wpłynąć na bardziej intymny kontakt z publiką. Przed polską publicznością wystąpią 29 sierpnia w warszawskiej Hydrozagadce.

ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również