Newsello.pl

"Tajny Agent" – klasyczne dzieło Josepha Conrada już wkrótce w księgarniach!

Prawdopodobnie każdy z nas zetknął się w szkole z "Jądrem Ciemności". Jeżeli interesują was inne książki jego autora, to teraz jest okazja, by zapoznać się z jednym z jego najbardziej aktualnych dzieł!
"Tajny Agent" – klasyczne dzieło Josepha Conrada już wkrótce w księgarniach! [fot. materiały prasowe]
"Tajny Agent" – klasyczne dzieło Josepha Conrada już wkrótce w księgarniach! [fot. materiały prasowe]

Joseph Conrad to z pewnością postać niezwykła, a jego książki pozostają przedmiotem rozważań i dociekań nawet dziś. Dowodzi to nie tylko ich głębi, ale też i ponadczasowości przedstawionych w nich problemów... co być może nie świadczy o nas – o ludziach – najlepiej.

Po "Jądrze ciemności" oraz "Lordzie Jimie", Wydawnictwo MG  przychodzi do nas z nowym wydaniem kolejnego klasycznego dzieła – oto "Tajny Agent"!

Jeśli zamach za pomocą bomby ma wywrzeć wpływ na opinię publiczną, musi być czymś efektowniejszym niż akt zemsty lub terroryzmu. Musi dążyć tylko do zniszczenia. Zniszczenie i nic innego, każdy inny cel musi być wykluczony. Wy, anarchiści, powinniście dowieść czarno na białym, że jesteście bezwzględnie zdecydowani zmieść z oblicza ziemi cały ustrój społeczny. Ale jak wbić ten przerażający absurd w głowy klasy średniej, tak aby go jasno pojęła? Oto jest pytanie! Odpowiedź brzmi: trzeba skierować zamach niszczycielski przeciw czemuś, co jest poza obrębem zwykłych ludzkich namiętności.

O czym jest "Tajny agent" 

Londyn przełomu XIX i XX wieku. Vladimir, diaboliczny sekretarz ambasady wrogiego mocarstwa, nakłania Verloca, pospolitego prowokatora, leniwego anarchistę i policyjnego donosiciela, do zorganizowania zamachu terrorystycznego, który zatrzęsie potęgą Imperium Brytyjskiego. Akcja ma być na tyle krwawa i absurdalna, żeby zszokowała opinię publiczną i przyćmiła rozpoczynającą się właśnie międzynarodową konferencję na temat „powstrzymania przestępczości politycznej”. Celem zamachu będzie więc wysadzenie symbolu brytyjskiej dominacji w świecie nauki i międzynarodowego systemu pomiaru czasu – Królewskiego Obserwatorium w londyńskim Greenwich.

"Tajny agent" ukaże się już 14 marca!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne [fot. unsplash.com - autor: Fatih Kılıç]

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne

Kultura
wtorek, 24 września 2019, 11:03
Często chodzisz do teatru na różne spektakle? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z teatrem? W każdym z tych przypadków doskonałym pomysłem może być udanie się na warsztaty teatralne!

Zobacz również