Newsello.pl

Szeptucha – wyjątkowa książka o poświęceniu, tradycji i tajemnicy

Życie ma przygotowane dla nas wiele niespodzianek. Co spotka na swojej drodze bohaterka najnowszej ksiażki Iwony Menzel? Przekonajcie się sami!
Szeptucha – wyjątkowa książka o poświęceniu, tradycji i tajemnicy [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]
Szeptucha – wyjątkowa książka o poświęceniu, tradycji i tajemnicy [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo MG]

Zapowiedź

Wydawnictwo MG przychodzi do nas z kolejną, niezwykłą nowością! Szeptucha – miejscowa lekarka, relikt przeszłości, nadal potrzebny wielu ludziom do życia. Młode osoby szukają innej kariery, pędzą ku nowoczesności, jednak nie zawsze los im na to pozwala, a życie prowadzi ich w kierunku, którego nigdy by się nie spodziewali...

Jaki los czeka bohaterów, o których opowiada ta ciekawa książka? Napisała ją Iwona Menzel, autorka, która uwielbia zarówno opowiadania oraz dłuższe formy, co pokazała pisząc swoje niezwykłe zbiory opowiadań oraz przy książkach takich jak "Po wsze czasy" czy "W poszukiwaniu zapachu snów", więc możemy z całą pewnością liczyć, że jej najnowsze dzieło "Szeptucha" nas nie zawiedzie!

Opis książki

W zagubionych wśród nadbiebrzańskich bagien Waniuszkach modlitwą i ziołami leczy stara Oleszczukowa. Kiedy niespodziewanie umiera, wieś oczekuje od jej wnuczki Oleny, że będzie kontynuowała rodzinną tradycję. Olena rezygnuje z marzeń o studiach medycznych i zostaje wioskową szeptuchą.

Życie w Waniuszkach wciąż jeszcze opiera się na niewzruszonym fundamencie zasad, tradycji i Słowa Bożego. Wszystko ma tam swój ład, ludzie czynią to, co do nich należy, każdy wie, gdzie jest jego miejsce. Jednak nawet i do Waniuszek nieuchronnie nadciąga nowe. Legenda o tajemniczym pustelniku, który na uroczysku Łojmy zbierał popsute lalki i przybijał je do drzew, sprowadza znanego filmowca z Warszawy, Alka Litwina. Olena znajduje w Alku przyjaciela i powiernika, z którym może się podzielić sekretami swojej sztuki i najskrytszymi myślami. Po raz pierwszy w życiu nie czuje się samotna...

Premiera książki "Szeptucha" to 18 lipca 2018.

Zapraszamy też do wzięcia udziału w specjalnym konkursie dla czytelników Newsello.pl Do wygrania oczywiście Szeptucha!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skup książek

Skup książek online - to się opłaca!

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2019, 10:22
Czasem chcielibyśmy pozbyć się starych książek, ale nie wiemy, co należałoby zrobić. Oto ciekawe rozwiązanie!
Opera Rara

Inauguracja festiwalu Opera Rara

Kultura
czwartek, 24 stycznia 2019, 12:23
Założeniem Festiwalu Opera Rara jest wznawianie i przybliżanie publiczności największych dzieł operowych w zgodzie z duchem epoki i z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

Zobacz również