Newsello.pl

Rosetta zagra we Wrocławiu

Ekipa z Filadelfii po latach tułaczki wraca na deski klubu Firlej.
Rosetta
Rosetta

Ostatni raz grali tu dobrych kilka lat temu, ale nie można powiedzieć, że przez te lata panowie próżnowali - kolejne doskonale przyjęte wydawnictwa, jeszcze więcej koncertów czy dodanie do składu drugiej gitary, czyniące brzmienie pełniejszym. Rosetta zmieniała swoje oblicze.

Dziś nie sposób łatwo ich sklasyfikować. Eksplorują pogranicza muzyki metalowej, nie boją się progresji, odważnie wkraczają w świat post-rocka, lecz nie są to działania chaotyczne. Wszystko ma swój sens. Jak pisał Artrock: „[…] Rosetta powoli zbliża się do ideału. Znalezienie złotego środka między ciężarem a autentycznym muzycznym pięknem nie jest łatwe. Amerykanom ta trudna sztuka się udała.” Przyjadą do nas promować wydawnictwo tyleż ciekawe, co specyficzne, "A Dead-Ender's Reunion" jest bowiem próbą zebrania remiksów, stron "B" singli oraz innych smaczków. Przyznać się, kto się za nimi stęsknił?.

Zespół podczas koncertu supportować będą:
KERRETTA
post – rock / instrumental, Nowa Zelandia
Nowozelandzkie trio zgrabnie przemierza świat post-rocka dodając do niego nutkę pulsu właściwego dla kapel pokroju Battles, oczywiście nie wyrzekając się inspiracji Mogwai czy Mono, z którymi zresztą mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Na ich ostatniej płycie zatytułowanej "Pirohia" znajdziemy mnogość motywów, zabawę konwencjami oraz niesamowite pokłady plastyczności, które sprawiają że brzmi ona jak soundtrack do sztuki, która nigdy nie miała okazji być wystawiona.

TORN SHORE
chaotic hc / post hc – Wrocław
Na początek będzie muzyczna jazda bez trzymanki, w której znajdziemy zarówno chaotyczne riffy, krzyczane wokale, jak i łamaną grę sekcji rytmicznej. Torn Shore kultywuje duch hardcore/punka podlany sporą dozą poszukiwań. Ich eksploracje przyniosły nam debiutanckie "Savage" oraz zeszłoroczne "Lifeburner", które doświadczyło bardzo zacnych recenzji. Z resztą nie przez przypadek wydaje ich Instant Classic, a nagrywa Satanic Audio...

ip
Fot:Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również