Newsello.pl

Prawo i Dama – wiktoriańska sensacja pióra Wilkie Collinsa

Oto kolejna nowość od Wydawnictwa MG! Dajcie ponieść się tej niezwykłej opowieści i odkryjcie tajemnicę, jaka stoi za pewnym, wydawałoby się, zwyczajnym ślubem.
Prawo i Dama – wiktoriańska sensacja pióra Wilkie Collinsa [fot. Wydawnictwo MG]
Prawo i Dama – wiktoriańska sensacja pióra Wilkie Collinsa [fot. Wydawnictwo MG]

Pod koniec czerwca (w sam raz do wakacyjnej walizki), ukarze się w Polsce się solidna dawka wiktoriańskiej sensacji, której autorem jest XIX-sto wieczny pisarz Wilkie Collins.

Powieść "Prawo i dama" (org. The Law and the Lady) otwiera scena cichego ślubu w jednym z londyńskich kościołów. Bohaterami są młoda i piękna Valeria Brinton oraz szaleńczo w niej zakochany Eustace Woodville. Przez kilka pierwszych dni nic nie mąci szczęścia nowożeńców. Jednak wkrótce Valeria uświadamia sobie, że Eustace coś przed nią ukrywa. Dzięki przypadkowemu, jak się wydaje, spotkaniu z teściową, która od początku sprzeciwiała się ich małżeństwu, Valeria odkrywa, że jej mąż poślubił ją pod fałszywym nazwiskiem. Eustace ze wszystkich sił usiłuje ją odwieźć od poznania prawdy, ale Valeria nie ustępuje…

Dotychczas nakładem Wydawnictwa MG ukazały się cztery książki tego autora: Tajemnica Mirtowego pokoju, Córki niczyje, Armadale, Córka Izebel.

Książka "Prawo i dama" ukaże się 20 czerwca.

Polecamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skup książek

Skup książek online - to się opłaca!

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2019, 10:22
Czasem chcielibyśmy pozbyć się starych książek, ale nie wiemy, co należałoby zrobić. Oto ciekawe rozwiązanie!
Opera Rara

Inauguracja festiwalu Opera Rara

Kultura
czwartek, 24 stycznia 2019, 12:23
Założeniem Festiwalu Opera Rara jest wznawianie i przybliżanie publiczności największych dzieł operowych w zgodzie z duchem epoki i z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

Zobacz również