Newsello.pl

OFF Club 2020 startuje już 1 grudnia. Przedstawiamy program koncertów

Nowa formuła cyklu koncertowego OFF Club na nowe czasy – dla ściśle ograniczonej liczby widzów i online.
Off Festial 2020 Grudzien (Fot: Radek Kaźmierczak)
Off Festial 2020 Grudzien (Fot: Radek Kaźmierczak)

Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa,  Zamilska, Piernikowski oraz Piotr "Pianohooligan" Orzechowski i Kuba Więcek zagrają pod czterema szczególnymi katowickimi adresami – w Domu Kilara, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, Liceum im. A. Mickiewicza i Walcowni Cynku.

O festiwalu:
Festiwale często odbywają się w miastach, nasz również, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie. Nowa formuła OFF Clubu zakłada odwrócenie tej zasady – muzyka podróżuje przez miasto, pojawia się w nowych kontekstach, zagląda w kąty, w których mieszka historia. Przestrzeń Katowic i jej atrybuty dopowiadają do dźwięków swoją własną opowieść. Czy będzie to postindustrialna Walcownia Cynku z 1903 roku, czy Dom Kilara pod którego sklepieniami wciąż błądzą echa nut z partytur Mistrza, czy ujmujący powagą Kościół Ewangelicko-Augsburski czy wreszcie III Liceum im. Adama Mickiewicza, szkoła z duszą – wszystkie te miejsca akompaniować będą zaproszonym przez nas artystom. Nigdzie indziej ich muzyka nie zabrzmi tak samo.

Program festiwalu:

Kościół Ewangelicko-Augsburski 
Zamilska 
Coals
Śląski duet futurystyczno-duchologiczny, który przez labirynty indie-popu chadza własnymi ścieżkami i basowa królowa, przy której bezlitosnej chłoście tańczy się nie tylko nogami, ale i mózgiem. 

Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku
Trupa Trupa 
Piernikowski 
Ponury, psychodeliczny rock z Trójmiasta, ale zarazem z wielkiego świata oraz białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego. 

Dom Wojciecha Kilara 
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek
 
Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z "Drakuli" Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara. 

III Liceum im. A. Mickiewicza
Artur Rojek 
Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu. 

Mecenasami projektu są Cisowianka Perlage, Miasto Katowice, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca. Trzy pierwsze koncerty zrealizowane w ramach OFF Club będziecie mogli zobaczyć w grudniu na kanale OFF Festival Katowice na Facebooku:

1 grudnia
Zamilska 
Kościół Ewangelicko-Augsburski 

8 grudnia
Coals 
Kościół Ewangelicko-Augsburski 

15 grudnia
Trupa Trupa Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku

Emisje kolejnych koncertów zaplanowano na styczeń 2021.

ip

fot. Radek Kaźmierczak

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również