Newsello.pl

Odpowiedzi na najważniejsze pytania w drugim sezonie serii „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”

Czym są niebo i piekło? Kim są prorocy? Czy możemy znaleźć dowody potwierdzające istnienie Boga? To pytania nurtujące ludzkość od zarania dziejów.
„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”
„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”

National Geographic i Morgan Freeman po raz kolejny zabiorą widzów w podróż dookoła świata, by spróbować znaleźć odpowiedzi na wiele  pytań o wiarę, a także poszukać analogii między największymi religiami i przeanalizować je w kontekście nauki, antropologii i archeologii.

„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” - premiery od soboty do poniedziałku 15-17 kwietnia o godz. 21:00  na National Geographic.

- To, co najbardziej podoba mi się w tym programie, to próba znalezienia wspólnych wątków, czyli punktów stycznych różnych kultur, systemów religijnych i ideologii, które starają się wyjaśnić największe tajemnice ludzkiego istnienia na Ziemi - przyznaje Freeman. - Mam nadzieję, że kolejna odsłona naszej serii będzie nie tylko mądrą rozrywką, ale pomoże nam także w zainicjowaniu dialogu, dzięki któremu będziemy mogli lepiej poznać naszych sąsiadów z różnych stron świata.

Każdy z trzech odcinków nowego sezonu jest poświęcony innemu tematowi: prorokom, dowodom na istnienie Boga oraz koncepcji nieba i piekła. Freeman spotka się z przywódcami religijnymi, naukowcami, archeologami i zwykłymi ludźmi, którzy wraz z nim będą próbować zgłębić odwieczne zagadki.

Gośćmi programu będą:
- 9-letni chłopiec, który zdaniem tybetańskich mnichów jest kolejnym wcieleniem lamy, czyli buddyjskiego duchownego.
- Wódz Spoglądający Koń, strażnik świętej fajki pokoju indiańskich plemion Nakota, Lakota i Dakota.
- Kenneth Bae, chrześcijański misjonarz, który przez dwa lata przebywał w niewoli w Korei Północnej.
- Kobieta, której serce zatrzymało się na ponad 8 minut, szczegółowo opisująca jak czuła się przebywając w tym czasie w niebie.
- Fizyk teoretyczny Ard Louis, który jest przekonany, że nauka jest w stanie dostarczyć nam dowodów na istnienie Boga. Jego zdaniem, bardziej szczegółowe badania wskazują na ślady boskich interwencji.
- Wierni, doświadczający w czasie zgromadzeń tzw. glosolalii – zdolności mówienia „językami pochodzącymi od Boga”.

Członkowie ekipy odwiedzą też wykopaliska archeologiczne, by zobaczyć niedawno odkryte wizerunki nieba i piekła, stworzone wieki temu przez przodków Czirokezów. Twórcy serii pojawią się z kamerą w najważniejszych miejscach kultu religijnego na świecie. Zawitali między innymi w świątyni Angkor Wat w Kambodży, która została zbudowana w XII wieku jako model buddyjskiego nieba, w Wieży Diabła w Wyoming, która jest najświętszym miejscem Indian z plemienia Lakota, w podwodnych jaskiniach czyli meksykańskich „cenotach”, które według wierzeń starożytnych Majów były przedsionkiem nieba i piekieł. Członkowie ekipy programu jako nieliczni weszli też do środka zamkniętej dla odwiedzających Złotej Świątyni w indyjskim mieście Amritsar, głównego miejsca kultu wyznawców sikhizmu i uczestniczyli w obchodach święta Meskel w Etiopii, które upamiętniają odnalezienie prawdziwego Krzyża Jezusa Chrystusa przez Helenę, matkę rzymskiego cesarza Konstantyna.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również