Utwór ten jest zapowiedzią 15. edycji kultowej trasy koncertowej Męskie Granie, wspieranej przez markę Żywiec. Do singla dołączono teledysk, w którym monumentalne głowy artystów podróżują przez Polskę, ukazując jej różnorodność.
"Wolne Duchy" – hymn wolności i niezależności
„Czekałem cały rok, żeby tutaj wrócić jak lato, gdzie tańczą, tańczą wolne duchy w noc jak dzieło sztuki” – te słowa z nowego utworu doskonale oddają atmosferę trasy koncertowej i uczucia artystów, którzy nazywają ją „kolonią”.
W tegorocznej Męskie Granie Orkiestrze zobaczymy Darię Zawiałow, Mroza oraz zespół Kacperczyk. Singiel "Wolne Duchy" zapowiada pełen niespodzianek program przygotowany na jubileuszową, 15. edycję trasy.
Twórcy utworu
Tekst do "Wolnych Duchów" napisali Daria Zawiałow, Mrozu, Maciej Kacperczyk, Paweł Kacperczyk i Arkadiusz Sitarz. Za muzykę odpowiadają Mrozu, Paweł Kacperczyk, Maciej Kacperczyk i Dryskull. W tegorocznej Męskie Granie Orkiestrze pojawią się również Bartek Królik, Tomasz Brzozowski, Szymon Paduszyński, Kacper Stolarczyk i Jerzy Markuszewski. Premiera utworu zaplanowana jest na 29 czerwca.
Klip promujący trasę
Monumentalne głowy członków Męskie Granie Orkiestra wyruszyły w podróż po Polsce, aby promować singiel "Wolne Duchy". Dorota Nowakowska-Postolko, managerka marki Żywiec, mówi: „Świętujemy 15 lat w trasie wyjątkowym teledyskiem. To hołd dla wszystkich, którzy dzielą z nami pasję do muzyki i współtworzą z nami Żywiec Męskie Granie.”
Autorem klipu jest Grajper, który tłumaczy: „Wolny duch to jednostka myśląca niezależnie, kierująca się niekonwencjonalnymi poglądami. Pomysł na rzeźbione głowy artystów miał na celu opowiedzenie o Polsce w jej pięknych i zaskakujących aspektach.”
Zdjęcia realizowały trzy, a ostatniego dnia cztery ekipy. Autorami ujęć są Łukasz Łatanik, Małgorzata Rabczuk i Jakub Stoszek, wspierani przez trzech operatorów dronów oraz jednego operatora systemu mocowania kamery na samochodzie.
Logistyczne wyzwanie
Realizacja klipu była ogromnym wyzwaniem logistycznym. W ciągu pięciu dni zdjęciowych monumentalne rzeźby głów artystów przebyły prawie 6000 km – od Zakopanego po Gdańsk, odwiedzając także Wrocław, Poznań i Warszawę. Fani mogli zobaczyć między innymi głowę Darii Zawiałow na Zatoce Gdańskiej, głowę Mroza na weselu oraz głowy braci Kacperczyk w różnych sceneriach.
ip
Fot: materiały prasowe