Newsello.pl

KSU, Kobranocka i Róże Europy zagrają w Krakowie

Koncert odbędzie się w krakowskim Hype Parku.
KSU
KSU

Trzy muzyczne ikony lat 80. na jednej scenie. To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu. Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że w latach 80. nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych.

Twórczość zespołów niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i "Rozgłośnia Harcerska". To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości! Zespół KSU podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt.
 
Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi. Zespół początkowo wykonywał alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza "Siczki" Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.
 
Podczas koncertu w Krakowie zobaczymy również kultową Kobranockę i Róże Europy. Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły się także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...".
 
Dyskografię zespołu zamyka płyta "My i oni" z 2019 roku. Album niemal natychmiast uplasował się na drugim pod względem sprzedaży miejscu w Empiku. 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech! Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają.
 
Koncert:
Kraków – 28.08.2021 –
Hype Park ul. Kamienna 12
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż:
Miejsca stojące płyta – 80zł dniu koncertu
90 zł Miejsca siedzące – 90 zł w dniu koncertu 99 zł
 
ip

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jazz nad Odrą Fot: Zbigniew Warzyński

Fascynująca podróż przez dźwięki drugiego dnia 60. Jazzu nad Odrą [FOTO]

Muzyka
czwartek, 25 kwietnia 2024, 11:16
24 kwietnia 2024 roku wrocławskie Impart Centrum stało się areną dla wyjątkowych koncertów podczas drugiego dnia 60. Jazzu nad Odrą, który zapełnił przestrzeń dźwiękami i magią jazzowych melodii, przyciągając uwagę miłośników muzyki z całego regionu.

Zobacz również