Newsello.pl

Jinjer wraca do Polski

Knock Out Productions prezentuje koncerty Jinjer w Warszawie oraz we Wrocławiu! Ukraińska formacja Jinjer wystąpi w naszym kraju końcem 2019 roku, na dwóch klubowych koncertach.
JINJER
JINJER

Najpierw, kapelę zobaczymy 9 listopada w warszawskiej Proximie, a następnie 10 listopada 2019, we wrocławskiej Pralni. Grupa nagrywa obecnie swoją czwartą pełnometrażową płytę, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Ostatnia dotychczasowa produkcja Jinjer – EP, zatytułowany „Micro”, ukazała się w 2019 roku, nakładem Napalm Records. 

Powstały w 2009 roku nieopodal Doniecka na Ukrainie zespół Jinjer, można już chyba nazwać stałym bywalcem polskich klubowych scen. Na każdej trasie koncertowej formacja z niesamowitą frontwoman Tatianą Shmailyuk nie zapomina o Polsce, w której ma bardzo wielu fanów. Nie tak dawno ponownie pokazali, jak wspaniale wypadają na żywo, supportując mistrzów melodyjnego death metalu z Arch Enemy.

Muzyka Jinjer to hybryda kilku gatunków. Słychać u Ukraińców metalcore’a, funk, reggae, nawet jazz. „King Of Everything” to ostatni pełnowymiarowy materiał Ukraińców, pochodzący z 2016 roku. W 2019 roku premierę miała EP-ka „Micro”. 

THE AGONIST (Kanada) melodyjny death metal, metalcore:
Kwintet The Agonist powstał w 2004 roku w Montrealu i przez kilka lat działał pod nazwą The Tempest. W 2007 roku została ona zmieniona krótko przed tym, jak Kanadyjczycy podpisali kontrakt z renomowaną wytwórnią Century Media. Połączenie melodyjnej odmiany death metalu z elementami metalcore'a i progmetalu przykuło uwagę bossów niemieckiego wydawcy. To oraz niesamowite wokale, brutalnie growlowe i czyste, za które odpowiadała piękna i zawsze barwnie ubrana Alissa White-Gluz, znana także ze swego zaangażowania w ochronę praw zwierząt. 

Świetnie rozwijająca się kariera The Agonist stanęła pod znakiem zapytania, gdy w 2014 roku Alissa otrzymała propozycję przejścia do Arch Enemy, którą przyjęła. Chris Kells (gitara basowa, wokal), Danny Marino (gitara), Simon McKay (perkusja) i Pascal Jobin (gitara) nie poddali się i znaleźli godną następczynię w osobie Amerykanki Vicky Psarakis. Nagrana już z nią i wydana w 2015 roku płyta "Eye Of The Providence" była przekonującym dowodem na to, że kanadyjska formacja nie straciła na jakości. Koncerty oraz wydawnictwa z kolejnych lat tylko umocniły w tym przekonaniu.

KHROMA (Finlandia) metalcore, groove, elektronika:
Kapela powstała w 2010 roku w Helsinkach. Cechy charakterystyczne jej muzyki to połączenie głębokich, nierzadko djentowo zakręconych gitarowych riffów z okolic Meshuggah i Periphery z elektronicznymi patentami oraz niemal opętańczymi wokalami, których nie powstydziliby się nawet niezapomniani The Dillinger Escape Plan. Nie jest to oczywiście formuła zamknięta i Finowie stopniowo dodają do niej elementy. Rozwój ich stylu można prześledzić, mierząc się z albumami "Collapse" i "Stasis" albo singlem "KIllThe Friction" z maja 2019 roku. Jeśli coś pozostaje niezmienne, jest to przekaz w tekstach. Mało optymistyczny, wskazujący na stopniowy upadek ludzkości z różnych przyczyn, które mają podłoże społeczne i ekonomiczne.

SPACE OF VARIATIONS (Ukraina) metalcore, rock, elektronika:
Space Of Variations tworzy czterech facetów: Dima Kozhuhar (wokal), Alex Zatserkovny (gitara, wokal), Anton Kasatkin (gitara basowa) i Tima Kasatkin (perkusja). Jak podkreślają w swojej notce biograficznej, w żadnym wypadku nie zamierzają ograniczać się do jednego stylu muzyki. 


Ukraińcy nie kłamią. W twórczości Space Of Variations słychać echa luminarzy metalcore'a, dodające ciekawych barw elektroniczne sample, a także elementy wzięte z mocnego, melodyjnego rocka. Panowie mieszają to na różne sposoby, ale zawsze robią to z sercem, pasją i ogromną dbałością o szczegóły. Do muzyki dodają teksty, które zakorzenione są w tym, co dzieje się wokół oraz w głowach muzyków. Przede wszystkim Space Of Variations umieją pisać świetne piosenki, czego liczne dowody można znaleźć, chociażby na wielokrotnie wychwalanym albumie "Mind Darknet" (np., singlowy "Tibet").

Koncerty:
9.11.2019 - Warszawa - Proxima
10.11.2019 - Wrocław - Zaklęte Rewiry

ip

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również