Newsello.pl

Jak poprawić swój komfort psychiczny?

Każdy z nas na co dzień stawia czoła wielu problemom. Jeśli problemy te utrzymują się przez dłuższy czas, nie możemy ich lekceważyć, aby nie nabawić się w przyszłości znacznie większych kłopotów.
Jak poprawić swój komfort psychiczny
Jak poprawić swój komfort psychiczny

Każdy z nas na co dzień stawia czoła wielu problemom. Jeśli problemy te utrzymują się przez dłuższy czas, nie możemy ich lekceważyć, aby nie nabawić się w przyszłości znacznie większych kłopotów.

Od czego zacząć?

Jeśli postawiłeś/aś sobie to pytanie, jesteś już po pierwszym kroku na swojej drodze do sukcesu i lepszego samopoczucia. Zastanów się co chcesz zmienić w swoim życiu, z czym sobie nie radzisz lub czego się obawiasz. Może to być praca, niedawna zmiana w twoim życiu, trauma czy nawet cecha charakteru, która ci nie odpowiada i chcesz ją przepracować. Gdy zrobisz sobie już quasi rachunek sumienia, zapisz go najlepiej na kartce i udaj się na konsultację psychologiczną.

Dla kogo jest psycholog?

Na to pytanie można odpowiedzieć krótko i prawdziwie, mianowicie psycholog jest dla każdego. Jeszcze kilka  lat temu psychoterapeuta był postrzegany jako osoba zajmująca się tylko i wyłącznie ciężkimi przypadkami depresji, zaburzeń lękowych lub innych poważnych schorzeń. Dzisiaj natomiast możemy umówić się na wstępną rozmowę ze specjalistą, uzyskać informację dotyczącą czasu pracy jaki musimy poświęcić nad naszym problemem i zacząć działać. Niezależnie od tego co cię trapi lub czego się obawiasz, możesz skorzystać  z pomocy specjalisty. W Warszawie ośrodkiem na pewno godnym polecenia jest zespół psychologów ze Strefy Myśli. Tamtejsi specjaliści dołożą wszelkich starań by udzielić ci profesjonalnego wsparcia, niezależnie od strefy życia, nad którą chcesz popracować. Więcej informacji na temat konsultacji z psychologiem: https://strefamysli.pl/konsultacje-z-psychologiem/

Nie tylko ty masz z czymś problem

Często, gdy coś nas trapi mamy poczucie osamotnienia powodujące, że boimy się o tym rozmawiać. W dzisiejszych czasach każdy boryka się z jakimiś trudnościami, jedni mają problemy w życiu zawodowym, inni np. przez depresję mają problem z normalnym funkcjonowaniem. Im wcześniej zgłosisz się ze swoim zmartwieniem do specjalisty tym większa szansa, że nie przyniesie ono w przyszłości negatywnych skutków dla twojej psychiki.

Terapeuta jest dyskretny

Wiele osób, które nie miały nigdy styczności z terapeutami lub psychologami obawia się czy to co powiedzą ,,na kozetce” na pewno nigdzie się nie rozejdzie i zostanie tylko między nimi a specjalistą. Są to obawy bezpodstawne, ale jak najbardziej zrozumiałe. Zgodnie z art. 52 1ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r psycholog ma bezwzględny nakaz utrzymania w tajemnicy zawodowej wszelkich informacji jakie uzyskał   od swojego pacjenta. Często nawet gdy spotkasz swojego terapeutę w sklepie bądź gdzieś poza gabinetem może on nawet nie odpowiedzieć na przywitanie tylko porozumiewawczo się do ciebie uśmiechnąć. Także nie martw się, gabinet jest miejscem, gdzie spokojnie możesz wyrzucić z siebie swoje problemy i informacje o nich nie zostaną nikomu przekazane.

Psycholog nie ocenia

Nie każde działanie w naszym życiu przynosiło sukces lub jest powodem do dumy. Nie bój się opisać go terapeucie. Nie będzie cię oceniał, nie da ci reprymendy ani nie będzie cię wyszydzał. Psycholog dobrze wie, że nie takie jest jego zadanie i będzie starał się pomóc dbając przy tym o twój komfort psychiczny.
Kiedy zgłosić się na konsultację psychologiczną?

Jeśli chcesz coś zmienić lub przedyskutować z psychologiem – nie zwlekaj. Im dłużej nic nie robisz,  tym większą możesz mieć później szkodę z tego tytułu. A im szybciej zadziałasz, tym lepiej dla ciebie!

Artykuł Partnera

fot. Gino Crescoli z Pixabay.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Fot: Krzysztof Ćwik

Wyzwania w pracy fotoreportera: Dokumentować czy pomagać?

Inne
wtorek, 27 lutego 2024, 10:33
Rolą fotoreportera jest dokumentowanie wydarzeń. Jednak, gdy tragedia się rozwija, niewątpliwie stają przed etycznymi dylematami. Czy ich rola sprowadza się jedynie do dokumentowania, czy powinni przekroczyć granicę i włączyć się w akcję ratunkową?

Zobacz również