Newsello.pl

Jak dbać o zdrowie psa?

Każdemu właścicielowi psa zależy, na tym, by jego pupil żył jak najdłużej, by cieszył się dobrym zdrowiem, tryskał energią, miał lśniącą sierść. Należy pamiętać, że każdy pies potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu.
Jak dbać o zdrowie psa?
Jak dbać o zdrowie psa?

Niezbędne są więc regularne spacery z psem niezależnie od warunków pogodowych.

Podczas spacerów pies nie tylko załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Spacery zapobiegają otyłości, wzmacniają układ krwionośny i odpornościowy zwierzęcia. Wzmacniają kości, rozwijają siłę. Podczas spacerów pies powinien porządnie się wybiegać. Warto też bawić się z psem podczas spacerów np. w aportowanie.

Regularne wizyty u weterynarza

Raz w roku warto zabierać psa na kontrolną wizytę u weterynarza. Pies starzeje się dużo szybciej niż człowiek, w organizmie psa w ciągu roku sporo się zmienia. Rutynowe badanie kontrolne może w porę uratować zwierzę, jeśli okaże się, że w jego organizmie zaczyna rozwijać się choroba.

Zabiegiem, który bardzo korzystnie wpływa na zdrowie psa i może przedłużyć mu życie jest kastracja psa: https://www.zwierzakowo.pl/portal/kastracja-i-sterylizacja-psow/. Zabiegu nie należy się obawiać, jest on całkowicie bezpieczny.

Odpowiednia dieta

Podstawą zachowania dobrego zdrowia psa jest prawidłowe żywienie zwierzęcia. Wybierajmy więc karmy najlepszej jakości dostosowane do wieku zwierzęcia, jego wielkości, wagi oraz trybu życia. Sprawdzajmy na opakowaniu, ile karmy powinien otrzymywać nasz pupil, by zaspokoił głód i aby za bardzo nie przybrał na wadze. Zwierzęciu należy zapewnić też stały dostęp do świeżej wody.

Ochrona przed pchłami

Pchły to jedno z największych zagrożeń psiej skóry. Te niewielkie pasożyty potrafią się bardzo szybko rozmnażać, sprawiając ogromne problemy swym żywicielom. Pchły to również przyczyna wielu poważnych chorób, zakażeń i infekcji.

W walce z pchłami najważniejsza jest skuteczna ochrona przed atakiem tych pasożytów. Przede wszystkim należy starać się unikać sytuacji, które narażają naszego czworonoga na kontakt z pchłami. Zagrożenie stanowią inne psy, koty, a także inne zwierzęta, które można spotkać w pobliżu naszych domów.

W razie ataku pcheł pomogą specjalne preparaty. Można je stosować zarówno w momencie pojawienia się pasożytów, jak i profilaktycznie. W przypadku pojawienia się pcheł ważne jest nie tylko uwolnienie pupila od insektów, ale też dokładne wysprzątanie mieszkania. Larwy mogły zostać złożone wszędzie – na dywanach, kanapach, fotelach, na psim posłaniu. A to oznacza powrót pasożytów w najbliższej przyszłości.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również