Newsello.pl

IX Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne i przeżywanie piękna przez ludzi

Ludzki umysł skrywa wiele tajemnic, a doświadczanie to nieodłączny element życia każdego człowieka. Perspektywa każdego z nas jest inna, jednak każdy z nas uznaje pewne rzeczy za piękne... Jak to się dzieje? Oto wydarzenie, które przyniesie odpowiedź!
IX Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne i przeżywanie piękna przez ludzi [fot. materiały prasowe]
IX Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne i przeżywanie piękna przez ludzi [fot. materiały prasowe]

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową IX Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne, mające w tym roku charakter interdyscyplinarny, których tegorocznym tematem jest "Przeżywanie Piękna przez Ludzi".

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenia ANOVA, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii, Koło Naukowe Psychologii w Biznesie UWr, a także wspierane Przez Uniwersytet Wrocławski, Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.

Na pytanie czym jest piękno odpowiadano różnie. Jedni twierdzili, że piękno leży w oku patrzącego (in the eye of the beholder). Inni zaś, że to coś, co nas porusza. Albo, jak twierdzą niektórzy, a pogląd ten popularny jest zwłaszcza w kręgach akademickich, piękno jest uwarunkowane kulturowo. Według tego poglądu, nie istnieją uniwersalne wyznaczniki piękna, lecz jego pojęcie jest zmienne w zależności od epoki czy kultury.

Istnieje w sztuce i w doświadczaniu piękna wiele różnic, ale istnieją też uniwersalne, międzykulturowe kryteria przyjemności i ukryte za nimi wartości.

– dr Jerzy Luty

Szczegóły wydarzenia

  • Data: 17-19.04.2018r.
  • Miejsce: ul. Dawida 1, Instytut Psychologii UWr, Wrocław
  • Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/282226228978723/?active_tab=about

Zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne [fot. unsplash.com - autor: Fatih Kılıç]

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne

Kultura
wtorek, 24 września 2019, 11:03
Często chodzisz do teatru na różne spektakle? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z teatrem? W każdym z tych przypadków doskonałym pomysłem może być udanie się na warsztaty teatralne!

Zobacz również