Newsello.pl

Fryderyki 2024: 30 lat muzycznych triumfów

Zbliża się jubileuszowa gala Fryderyków, najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce.
Fryderyki
Fryderyki

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – trzydziestolecie Fryderyków. Branża muzyczna przeżyła więc trzydzieści lat pełnych pasji i emocji.

Ta najważniejsza polska nagroda muzyczna od lat wyznacza trendy i nagradza największe muzyczne talenty, promując różnorodne gatunki oraz artystów, którzy wciąż wnoszą świeżość i innowację na polską scenę muzyczną. Od chwili swojego debiutu w 1995 roku, gdy pierwsza gala wzbudziła ogrom emocji i zmieniła historię polskiej muzyki, po teraźniejszość, Fryderyki są nie tylko ogromnym muzycznym wyróżnieniem, ale także najlepszą okazją do świętowania oraz promowania artystycznych osiągnięć.

 

Czas pełen wrażeń

W tym roku jubileuszowa edycja Fryderyków ponownie przenosi się na Śląsk. Już 22 marca Fryderyki będą miały miejsce w PreZero Arena Gliwice. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko będzie czasem uhonorowania największych ikon muzycznych, ale także niesamowitą okazją do celebracji lat spędzonych na budowaniu renomy oraz społeczności związanej z tym niezwykłym wydarzeniem. Organizatorzy wydarzenia trzymają w tajemnicy pełny program całego przedsięwzięcia, ale już teraz można powiedzieć, że na poprzedzające dni planowane są różnorodne atrakcje, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Na liście są między innymi spotkania artystów z ich fanami, warsztaty skierowane do producentów i muzyków oraz konkursy organizowane w mediach społecznościowych. Ten wyjątkowy czas na długo pozostanie w pamięci nie tylko wspinających się po szczeblu kariery artystów, ale także organizatorów oraz publiczności. Będzie on pełen magii, emocji i muzycznych inspiracji.

 

Magia na plakacie

Z okazji trzydziestolecia istnienia Fryderyków, powstał specjalny plakat jubileuszowy. Stworzony przez znanego grafika Andrzeja Pągowskiego, w symboliczny sposób podkreśla moc gali i różnorodność branży muzycznej. Plakat ten jest niejednoznaczny. Na pierwszy plan wysuwa się obraz statuetki przyznawanej artystom. Otoczona kolorami, sprawia, że to na nią jest kierowana uwaga oglądającego. Przypatrując się dokładniej, można jednak zauważyć, że statuetka ta ma drugie oblicze w postaci.. dłoni! Artysta zdecydował się na zabieg ukazujący dłoń jako narzędzie, które w procesie twórczym odgrywa kluczową rolę. Liczba plakatów jest limitowana i będzie dostępna podczas trwania gali.

 

 

 

ip

Fot: Materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również