Newsello.pl

Cannibal Corpse zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

Amerykanom na koncertach towarzyszyć będą Krisiun oraz Blood Incantation.
Cannibal _Wroclaw
Cannibal _Wroclaw

Jedni z czołowych przedstawicieli brutal death metalu na świecie powracają do Polski! Cannibal Corpse zagrają 16.08.22 w poznańskim klubie B17 oraz 17.08.22 we wrocławskim klubie A2.

O koncercie:

Charyzmatyczna załoga pod wodzą Corpsegrindera przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album “Violence Unimagined” wydany w kwietniu 2021 nakładem Metal Blade Records. Amerykanie nie zwalniają tempa, pomimo 33 lat działalności i 15 albumów studyjnych w dyskografii - ich ostatni materiał zaprowadził zespół na 6. miejsce kultowej listy Billboard Top Album Sales Chart (z wynikiem 14tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery), co jest najlepszym wynikiem sprzedażowym w historii Cannibal Corpse.

O zespołach: 

Cannibal Corpse: 
W 2018 roku mijają trzy dekady od narodzin jednego z najbardziej szanowanych zespołów na scenie ekstremalnej. Cannibal Corpse powstali w Buffalo w stanie Nowy Jork i postanowili dzielić się ze światem historiami o wyszukanych morderstwach, torturach, zombiakach i rzecz jasna kanibalach i kanibalizmie (nazwa zobowiązuje). A muzyka ma wielu zwolenników na całym świecie. Kanibale są pierwszym wykonawcą z kręgu ekstremalnego metalu, który sprzedał do tej pory ponad 2 mln płyt!

Podkładem do owych utarzanych we krwi, wnętrznościach i płynach ustrojowych opowieści, od samego początku jest techniczny death metal. Bajki z krainy gore wyśpiewywane były i są niesamowitym growlingiem. Najpierw przez Chrisa Barnesa, a po jego odejściu w 1995 roku przez George'a "Corpsegrindera" Fishera. Ten ostatni zdobył dodatkowe punkty u fanów dzięki niesamowitej umiejętności kręcenia "młynków" swoimi włosami. 

Świat ekstremalno-metalowy szybko pokochał i docenił Cannibal Corpse. Z tak zwanym normalnym światem bywało różnie. Zdarzało się, że krytykował zespół za krzewienie przemocy i okropieństw, a nawet zakazywał jego okładek. Amerykanie pomimo rzucanych okazjonalnie kłód pod nogi cały czas robili swoje, stając się deathmetalowym odpowiednikiem AC/DC. Nikt nie spodziewa się po kolejnej płycie CC rewolucji stylistyczno-brzmieniowej. Każdy wie, co dostanie. Od wielu, wielu lat legenda death metalu regularnie karmi nas doskonałymi płytami, by wymienić, chociażby "Kill", "Evisceration Plague", "A Skeletal Domain". I regularnie nawiedza nasz kraj, w którym, o dziwo, jeszcze nigdy nie próbowano zbojkotować jej występu! Tym razem przyjdzie na serię koncertów, promujących kolejne deathmetalowe arcydzieło, "Red Before Black". 

Krisiun:
Powstała 1990 roku w Ijuí, Rio Grande do Sul. Zespół początkowo przez krótki czas (do czasu odejścia z grupy Mauricio Nogueira) występował jako kwartet. Moyses, Max oraz Alex są braćmi, Alex używa panieńskiego nazwiska matki Camargo, pozostali natomiast nazwiska ojca Kolesne.

Blood Incantation:
Powstały w 2011 roku w amerykańskim Denver zespół Blood Incantation w ciągu niespełna dekady dorobił się statusu nowatorów i wizjonerów death metalu, czyli gatunku, który wielu skazywało już na odcinanie kuponów i lepsze lub gorsze odświeżanie starych patentów. Dziś Amerykanie są jedną z najważniejszych nazw metalowego undergroundu.

Kapelę od początkowego stadium pamiętają z obecnego składu perkusista Isaac Faulk oraz gitarzysta i wokalista Paul Riedl. Rok później dołączył drugi "wioślarz" Morris Kolontyrsky. Paul i Morris spotkali się także w składzie Spectral Voice, z którego to zespołu dołączył do Blood Incantation w 2015 roku Jeff Barrett. EP-ka "Interdimensional Extinction" (2015) i rok młodszy debiutancki album "Starspawn" uczyniły z grupy nazwę gorącą w podziemnym kotle. 

Koncerty:

Miejsce: B17, Poznań
Data: 16.08.2022
drzwi 18:30, start 19:00
Bilety: od 120zł

Miejsce: A2, Wrocław
Data: 17.08.2022
drzwi 18:30, start 19:00
Bilety: od 120zł

ip
Fot: materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również