Newsello.pl

Bombay Bicycle Club już 17 marca 2020 wystąpi w Warszawie

Brytyjski indie rockowy zespół Bombay Bicycle Club po sześciu latach wraca do Polski. W wtorek, 17 marca 2020, wystąpi w klubie Proxima.
Bombay Bicycle Club
Bombay Bicycle Club

Kwartet zaprezentuje materiał z najnowszej płyty Everything Else Has Gone Wrong oraz najsłynniejsze utwory z poprzednich albumów, takie jak  Luna” czy „It’s Alright Now.”

Występ będzie częścią europejskiego tournée, promującego najnowszy album. Koncert w stolicy będzie ich pierwszym w trasie i zarazem jedynym w Polsce. 

Dwa lata po wydaniu świetnie przyjętej przez krytykę płyty So Long, See You Tomorrow (2014), muzycy zaskoczyli fanów decyzją o zawieszeniu działalności. Do wspólnego grania powrócili po czterech latach, pod pretekstem dziesiątej rocznicy wydania debiutanckiego albumu I Had The Blues But I Shook Them Loose.

Według magazynu Pitchfork przerwa była korzystna dla zespołu, ponieważ z nowego albumu wybrzmiewa radość, a całość określa mianem wesołego.” Inne portale muzyczne wspominając o momentach doskonałości nowego krążka, podkreślają bardziej surową i szczerą warstwę liryczną. Zespół bawi się muzyką, czego wynikiem jest bardzo zróżnicowany materiał, który utrzymuje wysoki poziom, nadal wpisując Bombay Bicycle Club w grono najlepszych brytyjskich indie rockowych składów.

Supportem Bombay Bicycle Club będzie zespół KAWALA, założony przez dwóch przyjaciół z nastoletnich czasów, Jima Higsona i Daniela McCarthyego, do których z czasem dołączyli inni kumple: Dan Lee (gitara elektryczna), Reeve Coulson (bas) oraz Ben Batten (perkusja). Jako swoje inspiracje muzyczne wymieniają Bombay Bicycle Club, obok Bon Ivera i Half Moon Run. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Virgin EMI, KAWALA wydała dwie EP-ki: „D.I.L.Y.D” oraz „Counting The Miles,” które łącznie zgromadziły ponad 30 mln streamów na całym świecie.

ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również