Newsello.pl

Aneta Kręglicka debiutuje w roli projektantki - kolekcja MINIMAL - Aneta Kręglicka x L’AF

Klasyka, prostota, elegancja, jakość. Poznaj kolekcję marki L’AF.
MINIMAL - Aneta Kręglicka x L’AF
MINIMAL - Aneta Kręglicka x L’AF

Aneta Kręglicka:

Wszystko ma swoje źródło w naszym pochodzeniu. W domu rodzinnym. W wychowaniu. Fundament stanowią wartości, które z czasem też określają naszą dojrzałość. To one ostatecznie kształtują nasz sposób myślenia, bycia, życia. Ukierunkowują nas, popychają do refleksji. Dla mnie szczególnie ważna jest myśl, że NIE WYSTARCZY MIEĆ, ŻEBY BYĆ. Efekt moich przemyśleń, doświadczeń oraz wielu obserwacji, które zbierałam intensywnie żyjąc, pracując, podróżując po całym świecie, rozmawiając z różnymi kobietami i mężczyznami. Moja filozofia życia stoi w pewnej sprzeczności z tak powszechnym dziś, pędzącym konsumpcjonizmem. W dobie pogoni za trendami oraz tzw. sztucznymi potrzebami, kupowanie nieustająco nowych rzeczy i wyrzucanie ich w następnym sezonie jest, moim zdaniem, nieetyczne. Idea upraszczania, oczyszczania, posiadania tylko tych ubrań i w ogóle rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne, bardzo mi odpowiada. To pozwala mi zachować balans oraz szacunek do różnorodności i otaczającego nas świata. Zawsze fascynowała mnie prostota. Uwielbiam stylizacje, które skupiają uwagę, w nienachalny sposób uwodząc pomysłem, jakością. Mój styl i poczucie estetyki czerpią garściami z minimalizmu, poza tym są zaprzeczeniem ostentacji. Cenię niewymuszoną elegancję, klasykę, ponadczasowość, niebanalną prostotę, ale także powściągliwość i pewną dyskrecję. Na pierwszym miejscu stawiam jakość, wynikającą z doboru tkanin oraz dbałości o detal. Dzięki temu minimalistyczna forma intryguje i przestaje być monotonna.

                      

Aneta Kręglicka o kolekcji MINIMAL:

Planując tę moją pierwszą kolekcję, myślałam przede wszystkim o potrzebach współczesnej kobiety. O tym, w jaki sposób ona chciałaby się wyrażać, co pragnie zakomunikować poprzez ubiór. Jestem kobietą żyjącą w harmonii ze sobą i światem. Doskonale wiem, czego chcę. Od siebie, od innych i od życia. Chcę jakości. Nie godzę się na półśrodki. Wszystko, co robię, musi ze sobą współgrać, naturalnie się łączyć. Ta myśl towarzyszyła mi przy powstawaniu każdego z projektów MINIMAL. Kolekcja składa się zatem z elementów doskonale ze sobą współgrających. Daje przy tym możliwość tworzenia wielu różnych stylizacji, a jej komplementarność pozwala na poczucie swobody i wolności w wyrażaniu siebie.

Pomysł na moją linię wynika stąd, że pragnę zachęcić kobiety, aby ze swojej garderoby stworzyły tzw. minimalistyczną kapsułę. Aby w oparciu o elementy kolekcji z różnych sezonów budowały stylizacje zawsze aktualne i ponadczasowe. Stawiam silny akcent szczególnie na świadome i odpowiedzialne kupowanie.

Przyjmując propozycję stworzenia kolekcji dla marki L’AF, wzięłam pod uwagę strategię działania firmy. Szanuję konsekwencję, z jaką dba o najwyższą jakość swoich projektów. Ogromnym atutem jest dla mnie fakt, że wszystkie modele szyte są w Polsce. Ponad 20-letnie doświadczenie firmy w przygotowywaniu kolekcji opiera się o tradycję i szacunek do krawiectwa. To pozwoliło mi w pełni zaufać marce.

Team:
Fotograf: Marek Straszewski
Makijaż: Sylwia Rakowska / Van Dorsen Artists
Fryzury: Piotr Wasiński / Van Dorsen Artists
Stylizacja: Maciej Dąbroś
+Dyrektor Artystyczny: Rafał Tylicki, +
Produkcja: Grupa P and V, Mały PR

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Barbie x Paso – wyjątkowa kolekcja dla młodych adeptek mody! [fot. materiały prasowe / PASO]

Barbie x Paso – wyjątkowa kolekcja dla młodych adeptek mody!

Moda
czwartek, 26 lipca 2018, 12:17
Aktywność fizyczna nie oznacza rezygnacji z mody... wręcz przeciwnie! Sygnowane przez najsłynniejszą lalkę świata torby i piórniki pozwolą cieszyć się funkcjonalnością i wyróżniającym się z tłumu designem!

Zobacz również