Newsello.pl

Ukraińscy piłkarze we Wrocławiu. Decydujący mecz o Euro 2024 na Tarczyński Arena

Reprezentacja Ukrainy podjęła decyzję dotyczącą swojego meczu o awans na Euro 2024. 26 marca 2024 roku zespół zagra na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu, próbując pokonać rywali spośród Izraela lub Islandii.
Ukraina Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
Ukraina Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Emocje i nadzieja: Wrocław jako symbol motywacji

Decyzja o grze we Wrocławiu była dobrze przemyślana. Doświadczenia z wcześniejszego meczu eliminacyjnego z Anglią, który odbył się 9 września 2023 roku, na stadionie Tarczyński Arena, wpłynęły na decyzję Prezydium Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej. Trybuny wypełnione emocjami 45-tysięcznego stadionu wspierały reprezentację Ukrainy, która zremisowała z liderem grupy 1:1. Wiceprezes UAF, Wadym Kostiuczenko, wyraził nadzieję na powtórzenie sukcesu w marcu przyszłego roku.

Decydujące spotkanie z Bośnią i Hercegowiną: Klucz do drzwi Euro 2024

Pięć dni przed starciem we Wrocławiu, Ukraina zmierzy się na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Zwycięstwo w tym starciu otworzy drzwi do udziału w Euro 2024, gdzie Ukraińcy w grupie C zmierzą się z Rumunią, Słowacją i Belgią, jeśli awansują.

Co Jeśli...?

W przypadku sukcesu Ukrainy nad Bośnią i Hercegowiną, stawką meczu we Wrocławiu będzie bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. W sytuacji porażki, piłkarze trenera Serhija Rebrowa zmierzą się towarzysko z przegranym z pary Islandią lub Izraelem.

Z niecierpliwością oczekujemy na marcowe starcia, które zdecydują o losie ukraińskich piłkarzy w ich drodze do Euro 2024 na Tarczyński Arena we Wrocławiu.

 KZ
Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również