Newsello.pl

Sepultura zaprasza na koncert do Wrocławia

Brazylijscy giganci metalu zaprezentują się w Polsce 9 listopada 2021 roku we wrocławskim klubie A2.
Sepultura (materiały prasowe)
Sepultura (materiały prasowe)

Sepultura ruszy w trasę koncertową w towarzystwie gości specjalnych: Sacred Reich oraz Crowbar, by promować swój najnowszy, fenomenalny album „Quadra”, który ukazał się 7 lutego 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Andreas Kisser o nadchodzącej trasie

Nie możemy się już doczekać, by powrócić na scenę z naszym nowym albumem „Quadra”! Najbardziej lubię koncertować właśnie w Europie i bardzo za tym tęsknię. Do zobaczenia już wkrótce SepulNation, trzymajcie się!

Sylwetki zespołów

Sepultura:
Niekwestionowana legenda metalu, powstała w 1984 roku w brazylijskim Belo Horizonte Sepultura, to przykład artysty niespokojnego, który nigdy nie stoi w miejscu. Założona przez braci Cavalera formacja skutecznie opiera się wszelkim kryzysom, także personalnym, i nic sobie nie robi z utyskiwania dziennikarzy, czy fanów w social mediach. Robi zaś wszystko, aby przede wszystkim realizować artystyczne ambicje, także poza granicami metalu. Od 2011 roku skład Sepultury jest niezmienny: Andreas Kisser (gitara) , Paulo Jr. (gitara basowa), niesamowity bębniarz Eloy Casagrande i wokalista Derrick Green.

"Morbid Visions", "Schizophrenia", "Beneath The Remains", "Arise", "Roots", "Chaos A.D.", to bez dwóch zdań albumy, które mają stałe miejsce w historii ekstremalnego grania. Sepultura jednak nie odcina kuponów. Inspirując się arcydziełami literatury, czy filmu, czy numerologią, także w XXI wieku stworzyła sporo dzieł godnych uwagi, choćby "A-Lex", "Machine Messiah" albo wydany w 2020 roku album "Quadra". Również w tym roku kapela nagrała własną wersję klasyka "Tainted Love" na ścieżkę brazylijskiej produkcji "Desalma".

Sacred Reich (USA) thrash metal:
W 1985 roku, wokalista i gitarzysta Phil Rind założył w Arizonie kapelę, która zapisała później kilka pięknych rozdziałów w historii thrash metalu i nadał jej nazwę Sacred Reich.

Debiutancką płytą "Ignorance" (1987) zespół od razu wskoczył na najwyższy poziom (który umocnił kapitalną EP-ką "Surf Nicaragua"). Poza Philem nagrali ją Jason Rainey (zmarły w 2020 roku), Wiley Arnett i kapitalny bębniarz Greg Hall, o którego zabiegał kiedyś nawet Slayer. Dobra passa Sacred Reich trwała jeszcze kilka lat. Świetnie przyjęto drugi album "The American Way" (1990; promując go, kapela po raz pierwszy dotarła do Polski i dała niezapomniany koncert w Jastrzębiu-Zdroju) i "Independent" (1993), na której na perkusji zadebiutował Dave McClain. Także on bębni w odrodzonym w XXI wieku Sacred Reich i słychać go na wydanej w 2019 roku płycie "Awakening", na której na gitarze rytmicznej zagrał młody gitarzysta Joey Radziwill. Promując ją, kapela zagrała także w Polsce.

Crowbar (USA) sludge/doom metal:
Pionierska dla sludge metalu grupa Crowbar, założona została w 1990 roku w Nowym Orleanie z inicjatywy mistrza ciężarowych riffów i chropowatego wokalu Kirka Windsteina, któremu zamarzyło się połączenie doomowego ciężaru z ekspresją hard core'a.

Kirk zrobił to po mistrzowsku, a wydane w latach 1991-96 albumy to dziś bezdyskusyjna klasyka sludge'u ("Obedience thru Suffering", "Crowbar", "Time Heals Nothing", "Broken Glass"). Trzeba też przyznać, że w tamtym okresie nie dość, że był w doskonałej kompozytorskiej formie, to jeszcze miał wsparcie kapitalnych muzyków (m.in. Todd Strange, Craig Nunenmacher, Jimmy Bower, Matt Thomas). Kirk był też od początku częścią supergrupy Down, a od 2005 roku działał także w Kingdom Of Sorrow (z Jameyem Jastą). Walczył też z silnym demonem, czyli uzależnieniem od alkoholu, z którym ostatecznie wygrał i wrócił do wielkiej formy. W 2016 roku Kirk stworzył pięknego sludge'owego potwora pod tytułem "The Serpent Only Lies", a trzy lata później ukazał się firmowany jego imieniem i nazwiskiem solowy debiut "Dream In Motion". W obecnym składzie Crowbar poza liderem są też: Tommy Buckley (perkusja), Matthew Brunson (gitara), Shane Wesley (gitara basowa).

ip
Fot: materiały prasowe

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również