Newsello.pl

Polska młodzieżowa reprezentacja w ćwierćfinale EuroBasketu U20!

Reprezentacja Polski awansowała do najlepszej ósemki EuroBasketu U20 mężczyzn, który odbywa się w dniach 13-21 lipca w Gdyni.
PZ kosz - Tomasz Sokołowski/400mm.pl/materiały prasowe

Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Miłoszewskiego pokonała w 1/8 finału Włochów 74:63, dominując szczególnie pod tablicami. W walce o półfinał, Polacy zmierzą się w czwartek z niepokonaną Słowenią.

Po zakończeniu fazy grupowej sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych wprowadził zmiany w wyjściowym składzie. Debiut w pierwszej piątce podczas turnieju w Gdyni zaliczyli wyróżniający się we wcześniejszych meczach Conrad Luczynski i Anthony Wrzeszcz.

Dynamiczny początek

Polacy rozpoczęli spotkanie energicznie, obejmując prowadzenie 7:4 po trójce Kuby Piśla, punktach Jakuba Szumerta oraz akcji w polu trzech sekund Luczynskiego. Jednakże, skuteczna gra rywali z obwodu, zwłaszcza dwie trójki Octavio Maretto i akcje Leonardo Faggiana, dały Włochom prowadzenie 13:7.

Niezależnie od chwilowej przewagi Włochów, polski zespół konsekwentnie walczył pod obiema tablicami. Dzięki możliwości ponawiania akcji, Polacy odrobili straty w drugiej kwarcie, a po wejściu pod kosz Szumerta objęli prowadzenie 25:24. Choć do przerwy to rywale schodzili z niewielką przewagą, Polacy imponowali walką na tablicach, wygrywając ten element 32:15.

Przełomowa druga połowa

Po przerwie, Polacy wrócili na parkiet z jeszcze większą wiarą w zwycięstwo i poprawili skuteczność, zwłaszcza z obwodu. Maksymilian Wilczek, który zanotował bardzo udany fragment spotkania, po trójce dał prowadzenie 43:37. Kontynuując dobrą grę, Polacy punktowali także po wejściach pod kosz. Przy wyniku 48:40, Wrzeszcz opuścił boisko z zakrwawioną ręką, a zastępujący go Wilczek wykorzystał obie próby, powiększając prowadzenie.

Mimo prób odrobienia strat przez Włochów, Polacy umiejętnie panowali nad emocjami. Trójka Faggiana i punkty Maretto zmniejszyły przewagę na odległość jednego posiadania, jednak trafienia Wilczka, Kempy oraz Andrzejewskiego pozwoliły odbudować bezpieczny dystans.

Polacy zdecydowanie wygrali walkę pod tablicami, notując dwukrotnie więcej zbiórek niż rywale. Na szczególną uwagę zasługuje double-double Krzysztofa Kempy, który zdobył 18 punktów i 16 zbiórek.

Nadchodzące wyzwanie

W ćwierćfinale EuroBasketu U20, który odbędzie się w czwartek w Polsat Plus Arenie, Polacy zmierzą się z niepokonaną dotychczas Słowenią. Początek meczu o godzinie 18:00.

Cała Polska trzyma kciuki za Biało-Czerwonych!