Newsello.pl

Magiczne harmonie - Żniwa i Stfur w Krakowie [WIDEO]

24 luty będzie istną gratką dla fanów folkowych brzmień!
Żniwa i Stfur Fot: materiały prasowe
Żniwa i Stfur Fot: materiały prasowe

Jesteś fanem muzyki folkowej, inspirowanej starymi wierzeniami i nie masz planów na sobotę 24 lutego 2024? Ten koncert będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Odkryj nowe brzmienia

Do krakowskiego klubu Gwarek zawitają pasjonaci neoceltyckiego, słowiańskiego i nordyckie pagan-folku! Mowa o niezwykłej formacji Żniwa, w której skład wchodzi zajawione muzyką małżeństwo Skjere i Raido. Zabiorą cię w niezwykłą podróż przez mistyczne brzmienia, które uzyskują z pomocą swoich głosów oraz niecodziennych instrumentów - od lutni romantycznej po skrzypce pięciostrunowe, didgeridoo, bębny, harfę neoceltycką, tagelharpę oraz flety irlandzkie, poprzeczne i alikowotowe. Nie jest to jednak jedyny projekt, którzy tworzą. Można ich usłyszeć również w składzie zespołu Żywiołak. 

Ale to nie koniec atrakcji tego wieczoru! Poza muzyką Żniw, na scenie pojawi się także duet Stfur, stworzony przez Arunkę i Rena - znakomitych muzyków, którzy już wcześniej zachwycali swoją twórczością w innych projektach. Stfur tworzy muzykę łączącą w sobie elementy paganfolku, ambientu, muzyki filmowej oraz soundtrackowo-growej. Mimo, że projekt jest jeszcze świeży, ich najnowszy teledysk już zyskał uznanie w sieci. Oba koncerty to prawdziwa uczta dla duszy i zmysłów, musisz tego doświadczyć!

Chcesz poznać artystów?

Po koncercie przewidywane jest spotkanie z zespołami, rozmowy oraz okazja do nabycia płyt Żniw. Będzie możliwość również zakupu gadżetów związanych z zespołem, takich jak koszulki, bluzy czy zawieszki. Na godzinę 19 przewidywane jest otwarcie bramek, a na 20 rozpoczęcie koncertu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również