Newsello.pl

,,Zabawa" LoLi zgłoszona na Eurowizję [WIDEO]

LoLa debiutuje z nowym singlem i zgłasza go na Eurowizję!
LoLa
LoLa

Kim jest LoLa?

LoLa, czyli Karolina Fryt, to świeżo upieczona na scenie artystka. W swojej twórczości łączy poezję śpiewaną i piosenkę aktorską z elementami muzyki popularnej. Występy artystki są nie tylko niesamowitym muzycznym doznaniem, ale także przepełnione są unikalną energią scenicznego tańca i uśmiechu, którym dzieli się z publicznością.

Jest obiecującą wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Na swoim koncie już dziesięcioletnią karierę sceniczną. Zdobyła uznanie jako zwyciężczyni 33. edycji programu "Szansa na Sukces Opole 2023" oraz była finalistką Konkursu Debiuty podczas 60. KFPP w Opolu. Swoim z utworem "Wykrzycz" zajęła drugie miejsce w głosowaniu publiczności. Była także uczestniczką pierwszej edycji programu "The Voice Kids" oraz wielu koncertów telewizyjnych i festiwali artystycznych. Stale angażuje się w wartościowe projekty, wypełniając swój kalendarz po brzegi. Poza karierą muzyczną, jest aktorką w amatorskim teatrze, harcerką, wolontariuszką i studentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Praca z drugim człowiekiem jest czymś, co stanowi dla niej główne źródło inspiracji.

 "Zabawa" LoLi: Od niewinności do refleksji

Singiel "Zabawa" jest debiutanckim utworem LoLi, napisanym przez nią osobiście, z pomocą Filipa Kota, młodego pianisty oraz produkcją powierzoną Luizie Ganczarskiej. Piosenka spaja w sobie poetyckie elementy z akustycznymi dźwiękami instrumentów - kontrabasu, pianina i skrzypiec. Są one zestawione z nowoczesnym brzmieniem i charakterystycznym głosem artystki. Chwytliwy refren nie pozwala przejść obojętnie obok tego utworu.

Piosenka zawiera motywy związane z zabawami dziecięcymi i ludowymi. To niestandardowe podejście do tematu, które stopniowo odsłania głębsze warstwy i skłania do refleksji. Całość uzupełnia minimalistyczny teledysk, nasycony teatralnym klimatem. Opisując utwór, artystka podkreśla jego wieloznaczność: zabawa to sposób na kreowanie iluzji, próbę ucieczki od rzeczywistości oraz mechanizm obronny przed dorosłością. Prowadzi ona do refleksji na temat dojrzewania i tęsknoty za beztroską dzieciństwa.

"Zabawa" została zgłoszona do polskich preselekcji do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024.

ip
Fot: materiały prasowe

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również