Newsello.pl

Vesna - tegoroczne objawienie konkursu Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpi w Polsce [WIDEO]

Wiemy w których miastach zagrają.
Vesna
Vesna

Jedno z objawień tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji - czeska Vesna, wystąpi w listopadzie na 3 koncertach w Polsce Zespół łączący folk z popem odwiedzi w ramach trasy Muzika Slavica Tour Kraków, Warszawę oraz Poznań. Pierwszy koncer już 9 listopada 2023 w Krakowie. 

O zespole: 

Vesna to żeński, słowiański zespół pochodzący z Czech, którego muzyka jest połączeniem folku z popem. Używając różnych języków, tj. ukraińskiego, angielskiego, bułgarskiego, czeskiego czy polskiego, grupa w utworach pisanych przez Patricie Kanok Fuxową opowiada o mądrości przodków, zestawiając je z problemami dzisiejszych czasów. W maju Vesna reprezentowała Czechy na Festiwalu Piosenki Eurowizji, na którym uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych artystów ze swoją piosenką “My Sister’s Crown”. Tuż po konkursie grupa była 22. najczęściej streamowanym i viralowym wykonawcą na całym świecie, a dzień po wielkim finale ukazała się jej najnowsza EPka, “MUZIKA”.

Koncerty: 
9.11.2023
Kraków / Kwadrat
10.11.2023
Warszawa / Niebo
15.11.2023
Poznań / Tama

 

ip
Fot: materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również