Newsello.pl

"Tulipanowa gorączka" - premiera burzliwego romansu

Namiętność w Amsterdamie: gorączka miłości, gorączka pieniędzy.
"Tulipanowa gorączka" - premiera burzliwego romansu
"Tulipanowa gorączka" - premiera burzliwego romansu

8 września w kinach pojawi się burzliwy romans "Tulipanowa gorączka", nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Debory Moggach. W XVII-wiecznym Amsterdamie dla pięknej Sophii (Alicia Vikander, znana m.in. z "Dziewczyny z portretu", "Ex-Machina", "Kochanka królowej") głowę traci młody, przystojny malarz Jan (Dane DeHaan). O DeHaanie tak mówił Luc Besson, który zaangażował go do swego najnowszego projektu: - Wiedziałem wcześniej, że jest świetnym aktorem, ale oczywiście, by podjąć ostateczną decyzję, musisz sprawdzić, jakie wrażenie robi na tobie w realu. Ton jego głosu, niebieskie oczy, uśmiech małego czarusia - był po prostu doskonały, zrozumiałem to, kiedy znaleźliśmy się razem w jednym pokoju i zaczęliśmy rozmawiać. Według mnie to następny Leonardo DiCaprio ("Do Rzeczy").

Producentka "Tulipanowej gorączki" Alison Owen również żywiła przekonanie, że zatrudnienie DeHaana to strzał w dziesiątkę:

- On ma tyle charyzmy. Gdy się uśmiecha, to jakby słońce wyszło zza chmur i widz ma ochotę patrzeć tylko na niego. W dodatku ma europejski wygląd i doskonale czuje się w kostiumie.

Alicia Vikander, jak twierdził DeHaan, ma wielką zdolność rzucania czaru: - Gdy Jan po raz pierwszy widzi Sophię schodzącą ze szczytu schodów, jest oszołomiony jej urodą. Wkrótce jego obsesja na punkcie Sophii sprawia, że maluje tylko ją i chce zrobić wszystko, by być z nią - tłumaczył. Z kolei Vikander tak komplementowała swego partnera z planu filmowego: - Ma w sobie wielką intensywność. I jest naprawdę sexy.

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Christoph Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

"Tulipanowa gorączka" w kinach od 8 września!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Whitney – film o niezapomnianej, wyjątkowej artystce już w kinach! [fot. materiały prasowe Kino Świat]

Whitney – film o niezapomnianej, wyjątkowej artystce już w kinach!

Rozrywka
poniedziałek, 09 lipca 2018, 14:04
Życie Whitney Houston to historia, która zasługuje na ekranizację najwyższej próby. Dowiedz się więcej o filmie, który dokumentuje jej wielką karierę oraz upadek, przedstawiając prywatne materiały oraz wspomnienia jej najbliższych.

Zobacz również