Newsello.pl

Teatr Kombinat zaprasza na spektakle

Premierowy spektakl Teatru Kombinat pod tytułem „Miejsce, w którym nic nie jest stracone” oparty jest na opowiadaniu Isaaca Bashevisa Singera zatytułowanym "Sen Menasze".
Kombinat
Kombinat
Jest to historia ciekawego świata i rezolutnego chłopca, lubiącego zadawać filozoficzne i egzystencjalne pytania.
Menasze który był sierotą, wychowywanym przez ciotkę Dwosię i wuja Mendla, bardzo tęsknił za swoimi rodzicami. Pewnego dnia, pokłóciwszy się z ciotką, wybiera się do lasu na samotną wyprawę. W lesie przeżywa różne przygody, dociera do tajemniczego zamku i dostaje odpowiedzi na nurtujące go kwestie. 
 
„Miejsce, w którym nic nie jest stracone” to piękna, refleksyjna, niosąca światło i nadzieję opowieść o tak trudnym wydarzeniu jakim jest śmierć bliskich, ale także o sensie życia i o łączności pokoleniowej. 
 
Reżyseria: Katarzyna Baraniecka
Scenografia: Sebastian Siepietowski
Muzyka: Przemysław Michalak
Choreografia: Magdalena Górnicka-Jottard
Asystent scenografa: Kacper Łyszczarz
Obsada: Marek Kocot, Kornel Sadowski, Katarzyna Baraniecka
 
Spektakle 
5.11.2022 godz: 12:00
6.11. 2022 godz: 12:00
7.11. 2022 godz: 11:00
 

Warsztat tematyczny:

Po każdym spektaklu odbędzie się warsztat tematyczny. Strata, przemijanie, śmierć to trudny, ale dotyczący każdego temat, który w naszej kulturze wciąż pozostaje tabu. Nie jest łatwo o nim rozmawiać, szczególnie z dziećmi, ale mamy nadzieję, że warsztat stanie się pobudką do podjęcia głębszego dialogu. 
Czas trwania warsztatu: 30 min

ip

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również