Newsello.pl

Taniec – wcielenie geniuszu. Piotr Soroka i Karolina Wycisk gośćmi spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Genius”

Pojęcie geniuszu przybiera nową, cielesną i zarazem artystyczną pozę.
CreativeMorningsWRO plac Społeczny
CreativeMorningsWRO plac Społeczny

Ludzkie ciało to ciekawa materia. To narzędzie, bez którego żadna codzienna czynność nie ma racji bytu. Ale gdy wprawić je w ruch, ten niezwykły, niecodzienny – o artystycznym zacięciu, przybiera nagle magiczną pozę. Taniec hipnotyzuje, odkrywając zarówno przed jego „właścicielem”, jak i obserwatorami pokłady potężnych możliwości. I sprawia, że pojęcie geniuszu przybiera nową, cielesną i zarazem artystyczną pozę.

Każdy może tańczyć. To naturalny, głęboko zakorzeniony w ludziach język ciała, jakim posługuje się człowiek, i zarazem jeden z lepszych sposobów komunikacji. Bo jak żaden inny najszybciej skraca dystans między ludźmi – cielesny i mentalny. Ale taniec to coś jeszcze. Poprzez tę formę doświadcza się czegoś niezwykłego. Taniec stymuluje nie tylko ciało, ale i umysł, sprawiając, że obie te przestrzenie w pewnym momencie zatracają się w sobie. I w efekcie osiągają apogeum, stając się jednym: wcieleniem geniuszu, który wystarczy tylko uwolnić.

O tym genialnym aspekcie wyrażania siebie poprzez taniec opowiedzą w najbliższy piątkowy poranek w ramach cyklu CreativeMorningsWRO choreograf Piotr Soroka i krytyk teatralna Karolina Wycisk. To twórcy Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej dającej nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności – regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem. Oboje prelegenci od lat zajmują się szerzeniem w teorii i praktyce sztuki tanecznej wśród wszystkich zainteresowanych, wychodząc – dosłownie – z tematem na ulice. Podczas spotkania opowiedzą m.in., jak doświadcza tańca osoba ledwie początkująca w tej sztuce, a jak jej wieloletni praktyk, jak odnajduje się ona we współczesnej kulturze i wreszcie jak taniec pomaga człowiekowi rozwijać siebie samego.

Kolejne spotkanie z cyklu CreativeMorningsWRO już w ten piątek 25 sierpnia o 8.30 na Placu Społecznym – Przestrzeń Kreatywna. Będą z nami Mijo Mate, Słodki Chłopak, Dobry Materiał oraz food tracki z Placu Społecznego. Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: shutterstock, Adobe, MailChimp i WordPress.com, lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.

Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w darmowych zajęciach jogi przed spotkaniem o 7:30 z cyklu „Power Yoga!”, które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.
Oto pakiet idealny na dobry początek dnia: krótka rozgrzewka, kreatywni prelegenci i pyszne śniadanie – tak się stawia (geniusz) każdego gościa na nogi!

Agenda na 25 sierpnia 2017 (piątek):
07:30 – 8:30 – darmowe zajęcia jogi „Power Yoga!”, które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie

Miejsce: plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna we Wrocławiu.

Zapisy internetowe ruszają 21 sierpnia o godz. 11.00. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.


Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

40 DJ-ów, jeden set – czyli wielki finał Redbull 3style! [fot. ip]

40 DJ-ów, jeden set – czyli wielki finał Redbull 3style!

Kultura
środa, 21 lutego 2018, 13:41
W Krakowie odbył się finał międzynarodowych zawodów DJ-skich. Uczczono go niepowtarzalnym, wspólnym wykonaniem w niesamowitej atmosferze Teatru im. Juliusza Słowackiego. Poznaj zwycięzce i zobacz niezwykłe nagranie!
CreativeMorningsWRO – lutowe spotkanie już na horyzoncie! [fot. ip]

CreativeMorningsWRO – lutowe spotkanie już na horyzoncie!

Kultura
poniedziałek, 19 lutego 2018, 10:31
Ciekawość według niektórych to fundament naszego człowieczeństwa. To dzięki niej cały czas przemy naprzód i odkrywamy nowe rzeczy. Czy istnieje bardziej intrygujący temat do omówienia w ramach tego wyjątkowego wydarzenia?

Zobacz również