Newsello.pl

„Syn Królowej Śniegu“ - dramat psychologiczny w reżyserii Roberta Wichrowskiego już 19 stycznia w kinach

W rolach głównych zagrają m.in. Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Michalina Olszańska.
„Syn Królowej Śniegu“ - dramat psychologiczny w reżyserii Roberta Wichrowskiego już 19 stycznia w kinach
„Syn Królowej Śniegu“ - dramat psychologiczny w reżyserii Roberta Wichrowskiego już 19 stycznia w kinach

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od niełatwej rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą trudnej codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najcenniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus, okrutnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Gatunek: dramat psychologiczny
Reżyseria: Robert Wichrowski
Scenariusz: Paweł Sala

Obsada:
Anna: Michalina Olszańska
Marcin: Maciej Bożek
Zofia: Anna Seniuk
Kaziemierz: Franciszek Pieczka
Kamil: Rafał Fudalej

Produkcja: Polska 2017
Mecenas Filmu: Kasa Stefczyka
Koprodukcja: Fundacja Stefczyka, Apella, PISF
Producent: URSA MAJOR
Dystrybucja: Kondrat Media

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

The Kissing Booth – bestseller zekranizowany przez Netflix! [fot. materiały prasowe / Insignis]

The Kissing Booth – bestseller zekranizowany przez Netflix!

Kultura
poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:54
Poznajcie historię pewnej budki z całusami i dowiedzcie się więcej o wyjątkowej książce, która podbiła serca czytelników na całym świecie, zdobywając ogromną popularność w internecie i doczekała się święcącego triumfy, głośnego filmu!

Zobacz również