Newsello.pl

Stay Wild Festival startuje już 9 lipca 2021

Gwiazdy pierwszej edycji festiwalu zapraszają do Wrocławia
Stay Wild Festival (materiały prasowe)
Stay Wild Festival (materiały prasowe)

Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, sanah, Bitamina, Skubas, Sonbird, Lola Marsh i Miętha to tylko niektórzy artyści, którzy zostali ogłoszeni wraz z zapowiedzią nowego festiwalu muzycznego Stay Wild Festival odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2021 na terenie wyjątkowego Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.

Koncerty 9 lipca 2021

Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra i prawdziwa sceniczna bestia. Pokazał to, gdy w 2013 roku po wydaniu płyty „Zelig” ruszył w trasę i zagrał koncerty w prawie każdym zakątku Polski. W 2016 roku wydał album „Złoto”, który pokrył się złotem i zyskał mu rzesze fanów. Kolejny spektakularny sukces przyniosła płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, za którą otrzymał nominację do Paszportów Polityki 2018 i Fryderyka 2019, a zagrane w wyjątkowym składzie koncerty promujące wydawnictwo spotkały się ze świetnym przyjęciem, podobnie jak występy w ramach trasy „Solo Act”, podczas której Krzysztof w pojedynkę stawał na scenie i grał dla publiczności. Niedawno premierę miał kolejny album artysty “Zabawa”, z którego pochodzą takie utwory jak “Tylko nocą” czy “Annuszka”. 

Daria Zawiałow jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!”. Płyta szybko pokryła się Złotem, a artystka została nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Dwa lata później ukazał się drugi album artystki zatytułowany „Helsinki”, który również zyskał status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze.

Skubas to artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o… braku miłości. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Koncerty 10 lipca 2021 

sanah to autorka największego przeboju roku 2020. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu „Szampana” jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 aż w 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut. W 2020 wydała swój debiutancki album “Królowa dram”.  

Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka. Mają na swoim koncie nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock za płytę "Głodny". Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych polskich festiwalach. Z sukcesem również wyprzedają koncerty klubowe. Debiutancki album Sonbird "Głodny" ukazał się w lutym 2019 roku nakładem Jazzboy Records.

Lola Marsh to projekt wokalistki Yael Shoshany Cohen i multiinstrumentalisty Gila Landau, którzy w swojej twórczości łączą wyjątkowe teksty z ciepłymi i harmonijnymi dźwiękami. Duet zadebiutował w 2016 roku EP-ką “You’re Mine”. Rok później ukazał się ich debiutancki album “Remember Roses”. Swoją muzykę nieustannie prezentują na żywo podczas tras koncertowych po Europie i USA, oraz występów na popularnych międzynarodowych festiwalach takich Primavera Sound, Pohoda, Exit czy Pukkelpop. W najbliższym czasie odbędzie się premiera drugiego albumu zespołu, zatytułowanego "Someday Tomorrow Maybe".

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Drogi założycieli zespołu Amara Ziembińskiego i Mateusza Dopieralskiego skrzyżowały się w 2005 roku na obozie aktorskim Machulskich. Niedługo potem dołączył do nich Piotr Sibiński. Od tamtej pory nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo iż nie zabiegają o zaistnienie w social mediach, cieszą się dużym gronem oddanych fanów. Eksperymentują z hip-hopem, zaskakują samplami i jazzowym klimatem, a temu wszystkiemu towarzyszą gry słowne autorstwa Piotra. W 2019 roku zespół zaprezentował swoją piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”.  

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Artyści znają się pół roku i tyle trwało napisanie i nagranie ich debiutanckiej płyty "Audioportret". Zespół oferuje świeże, charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa.

Stay Wild Festival 2021 we Wrocławiu

W pobliżu wyjątkowego partynickiego hipodromu w dniach 9 - 10 lipca 2021 odbędzie się pierwszy Stay Wild Festival. 

Bilety na wydarzenie będą dostępne od 24 marca, od godz. 12:00 na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, oraz www.biletin.pl. Do 14 kwietnia cena biletu jednodniowego wynosi 99 zł, a karnetu 129 zł. Dzieciom w wieku 7-12 lat przysługuje możliwość zakupu biletu ulgowego z 50% rabatem. 

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.ip

fot. materiały organizatora

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również