Newsello.pl

Rodzaje konsoli - którą z nich warto wybrać?

Wśród obecnych na rynku konsoli liczą się przede wszystkim PlayStation 4 oraz Xbox One.
Rodzaje konsoli - którą z nich warto wybrać?
Rodzaje konsoli - którą z nich warto wybrać?

Konsola do gier to sprzęt cieszący się obecnie ogromną popularnością. Zapewnia zupełnie inną jakość rozgrywki niż komputer osobisty – umożliwia korzystanie z niezwykle szerokiej gamy tytułów, komfort podczas gry, a przede wszystkim świetną zabawę, często również w gronie znajomych lub całą rodziną. Wśród obecnych na rynku konsoli liczą się przede wszystkim PlayStation 4 oraz Xbox One — dowiedz się, czym się różnią i który sprzęt sprawdzi się lepiej w Twojej sytuacji.

Konsola do gier - dlaczego warto ją mieć?

Zalet wirtualnych rozgrywek na konsoli jest naprawdę wiele. Po pierwsze, komfort gry jest zdecydowanie lepszy niż przy graniu na komputerze — możesz rozsiąść się wygodnie na kanapie przed telewizorem. Po drugie, do wyboru masz niezwykle szeroką gamę różnych tytułów, dostępnych właśnie w wersji na konsolę.

Do kolejnych plusów zaliczyć można intuicyjną obsługę. Interfejs jest przejrzysty nawet dla laika — musi być oczywiście odpowiednio dopasowany do konkretnego odbiornika telewizyjnego oraz kontrolera, czyli tzw. pada. Przy użytkowaniu konsoli odpada także znany dobrze użytkownikom PC problem sterowników czy konfiguracji, który potrafi popsuć najlepiej zapowiadającą się zabawę.

Konsola Xbox One - co trzeba o niej wiedzieć?

Xbox One to popularna konsola Microsoftu, która oferuje obecnie wiele atrakcyjnych ulepszeń i innowacji (zobacz np. usługę Xbox Live: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-xbox-live-co-to-jest-i-jak-wykupic-abonament-.bhtml). Dużą zaletą jest też wsteczna kompatybilność, pozwalająca na korzystanie z gier z Xbox 360 oraz oryginalnej konsoli Xbox. Co więcej, w jej nowe tytuły zagrasz również na komputerze osobistym.

Korzystając z tej konsoli, masz do wyboru różne opcje abonamentowe, umożliwiając m.in. grę w trybie multiplayer, czy też GamePass, który gwarantuje dostęp do darmowego pobierania nowych gier na wyłączność oraz do zbioru liczącego więcej niż sto gier. Minusem jest stosunkowo niewielka liczba gier na wyłączność w porównaniu z PlayStation. Sam interfejs jest też mniej intuicyjny niż w przypadku PS4.

Konsola PlayStation 4

PlayStation 4 to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych konsoli, umożliwiająca również grę VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości. Jej niewątpliwą zaletą jest posiadanie wielu gier na wyłączność w wysokiej jakości, a także menu o wiele bardziej przejrzyste i intuicyjne niż w przypadku Xbox One.

Oczywiście posiada również pewne wady. Najważniejszą jest brak wstecznej kompatybilności, co uniemożliwia granie w gry starszej generacji. Użytkownicy skarżą się też czasem na głośną pracę, która potrafi obniżyć komfort zabawy.

Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy

Która z dwóch najpopularniejszych na rynku konsoli sprawdzi się w Twoim przypadku?

PlayStation 4 jest nieco droższa, ale zapewnia dostęp do większej ilości gier na wyłączność, zwłaszcza tych dla jednego gracza. Jeśli to właśnie jest dla Ciebie priorytetem, PS4 będzie dobrym wyborem. Xbox One jest rozwiązaniem nieco bardziej ekonomicznym. Nie tylko ze względu na cenę, lecz także za sprawą wstecznej kompatybilności, która pozwala na cieszenie się starszymi grami.

Artykuł Partnera

fot. shutterstock.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również